
PGE GiEK rozstrzygnęła drugi przetarg na modernizację elektrofiltrów w blokach 1-3 w Elektrowni Turów. Oferta Rafako znów okazała się minimalnie mniej korzystna dla zamawiającego.

W pierwszym przetargu oferta Rafako na modernizację elektrofiltrów w blokach 1-3 w Elektrowni Turów okazała się minimalnie niżej oceniona od Alstom Power. Po odwołaniu Balcke-Dürr zamawiający (PGE GiEK) odrzucił ofertę zwycięzcy i postępowanie powtórzono. Ale i tym razem raciborska spółka musiała uznać wyższość konkurenta – tym razem właśnie Balcke-Dürr. Szczegółowo sprawę opisuje serwis Wirtualny Nowy Przemysł .
/ps/




![Styczniowe kolędowanie w raciborskich bibliotekach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/koledowanie-biblioteka-ostrog-ocice.jpg)
![Raciborska biblioteka rozpoczęła rok koncertem muzyki żydowskiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/zachor-spotkanie-noworoczne.jpg)

![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)






![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)










