
Grudynia Wielka zaprasza na reaktywację festynu sportowo-rodzinnego – Święto Kwitnącej Jabłoni. Po 22 latach znów będzie można wziąć udział w imprezie.
Grudynia Wielka, dawniej jeden z największych kompleksów sadowniczych w Polsce. Pod patronatem Przedsiębiorstwa Produkcji Sadowniczej obchodziła tradycyjnie co rok wielki festyn rodzinny pod nazwą „Święto Kwitnącej Jabłoni”. Ostatnie obchody tego właśnie święta odbyły się 14 maja 1994r. Dokładnie 22 lata od ostatniego festynu Grudynia Wielka ponownie zgromadzi masę sympatyków imprezy, która w tym roku odbędzie się na teren obiektu sportowego w naszej wsi. Inicjatywa oraz pomysł na zrealizowanie Festynu Rodzinnego padły całkiem przypadkowo. Pomysłodawcą reaktywacji festynu sportowo-rodzinnego oraz jej głównym organizatorem jest dawny mieszkaniec Grudyni Wielkiej. Imprezę poprowadzi tradycyjnie Pan Marian Mikołajczyk. Szczegóły na plakacie a także stronie internetowej www.grudynia.com.pl

publ./ic/





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)






![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)












