IX Bieg Twardziela – co jeszcze w ten weekend?

Bieg Twardziela 2019

IX Bieg Twardziela i Bieg Tropem Wilczym w Arboretum Bramy Morawskiej, Raciborskie obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych czy targ koński i targ staroci w Pietrowicach Wielkich – zobacz, co wydarzy się w najbliższych dniach.

1 marca o godz. 11:00 z parkingu przy Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu wystartuje IX Bieg Twardziela. Jest to jeden z najbardziej wymagających biegów raciborskich. Utrudnieniem dla biegaczy jest ukształtowanie terenu trasy przebiegającej przez Arboretum Bramy Morawskiej, gdzie znajduje się wiele stromych podbiegów oraz zbiegnięć po kamienistych ścieżkach. Dodatkowym utrudnieniem są warunki atmosferyczne, gdyż bieg rozgrywany jest zawsze pod koniec lutego lub na początku marca, kiedy pogoda może być zmienna – zimowa ze śniegiem i mrozem, jak również wiosenna. Bieg rozgrywany jest na dystansie ok. 7 km. Zgłoszenia dokonać można w punkcie informacji Krytej Pływalni H2Ostróg w godz. 6:00–22:00 do 29 lutego – opłata wynosi 50 zł. Jeżeli nie zostanie osiągnięty limit uczestników, zapisać się można będzie też w dniu zawodów – opłata wynosi 100 zł, płatność tylko gotówką. Regulamin na online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5417.

- reklama -

Tego samego dnia o godz. 10:00 będzie miał miejsce Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Do pokonania będzie 1963 m przez Arboretum Bramy Morawskiej. Dystans: 1963 m. Dystans nie jest przypadkowy, bo właśnie w 1963 roku zginął Józef Franczak, ostatni żołnierz polskiego podziemia antykomunistycznego. W tym biegu limit uczestników został wyczerpany.

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>>

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here