Islandia w pigułce, czyli slajdowisko w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]

0
Islandia w pigułce, czyli slajdowisko w bibliotece na Ostrogu
Islandia w pigułce, czyli slajdowisko w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]

Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu zaprosił swoich czytelników na slajdowisko podróżnicze po Islandii. Przewodnikiem był raciborzanin Krzysztof Jeremicz.

Islandia – kraina wodospadów, gorących źródeł i jezior polodowcowych. Choć wiele osób obawia się wysokich cen na miejscu, wciąż nie brakuje chętnych, którzy chcą odwiedzić ten niezwykły kraj. Co warto wiedzieć przed podróżą na Islandię? Które miejsca szczególnie warto odwiedzić? Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu zaprosił swoich czytelników na slajdowisko podróżnicze po Islandii. Przewodnikiem był raciborzanin Krzysztof Jeremicz.

- reklama -

Czytelnik i przyjaciel biblioteki – Krzysztof Jeremicz – spędził na Islandii kilka tygodni lipca. Porę wyjazdu wybrał nieprzypadkowo, bowiem jedynie w miesiącach letnich można zobaczyć całe piękno Islandii – urokliwe różnorodne wodospady (których jest tam ponad 10 tysięcy), gejzery czy też wygasłe wulkany. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in., że mieszkańcy Islandii żyją głównie z rybołówstwa, przetwórstwa, hodowli i oczywiście z turystyki. Język islandzki jest najstarszym językiem w Europie i jednocześnie jednym z najtrudniejszych. Wszystkich bardzo zaskoczyła informacja, że Islandia jest jedynym miejscem w Europie, gdzie hoduje się banany w szklarniach oraz że na wyspie wydaje się najwięcej książek i gazet w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Złośliwi mówią nawet, że jeśli ktoś na Islandii nie czyta książek, to na pewno sam je pisze. Islandię polubili także filmowcy. To tu kręcone były słynne sceny do filmów i seriali takich jak „Gra o tron”, „Gwiezdne wojny” czy „Interstellar”.

O swoich podróżach Krzysztof Jeremicz mógłby z zaciekawieniem opowiadać godzinami, dlatego po slajdowiskach z podróży po Wietnamie i Islandii gość zgodził się ponownie odwiedzić Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu.

A co w marcu? Biblioteka przy Bielskiej 12 zaprasza 17 marca na warsztaty zdobienia wielkanocnych jajek. Obowiązują wcześniejsze zapisy do 10 marca. Ilość miejsc ograniczona.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here