Raciborskie Środowisko zorganizowało I Turniej Zastępów

0

2 kwietnia, został zorganizowany Turniej Zastępów  przez Raciborskie Środowisko Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, który zgromadził ponad pięćdziesięciu uczestników.

Harcerze mieli za zadanie odnalezienie mapy, która wskazywała drogę do punktu docelowego, gdzie czekały na nich pozostałe konkurencje. Turniej rozpoczął się o 8:30 i zgromadził siedem zastępów, w których skład wchodzi harcerze z Raciborza i Wodzisławia, a także harcerki z Raciborza. Całość rozpoczęła się grą terenową na terenie miasta. W czasie drogi do miejsca turnieju uczestnicy musieli rozwiązać kilka zadań wykazując się znajomością posługiwania mapą, znaków patrolowych, orientacją w terenie, a także spostrzegawczością.

- reklama -

 

 

 

Gdy wszyscy dotarli na miejsce, rozpoczął się apel rozpoczynający turniej, po którym odbyła się konkurencja związana z musztrą harcerską. Po tej części rywalizacji przyszedł czas na podchody. Zadaniem każdego z zastępu polegało na podejściu jednego z druhów, który stał w wyznaczonym miejscu. Zastęp, któremu się to udało otrzymywał największą liczbę punktów. Wśród pozostałych konkurencji było m.in. strzelanie z wiatrówki, historia harcerstwa i Polski, rozstawianie 10-osobowego namiotu, tzw. „dychy”, układanie stosów ogniskowych, strzelanie z łuku, pionierka, sprawnościowy tor przeszkód, samarytanka oraz zbudowanie mostu linowego.

 

 

Dodatkowo każdy zastęp był zobowiązany do przygotowania obiadu, który sam wcześniej wymyślił. Zastępy musiały samodzielnie rozpalić ognisko w wyznaczonym miejscu, na którym przygotowywały posiłek z zabranych składników. O godzinie 19:00 odbył się uroczysty apel, który wyłonił najlepszy zastęp – zastęp „Żelazny” prowadzony przez druha Tymoteusza.

 

 

Po uroczystościach odbyło się ognisko zwieńczające całość, na które zostali zaproszeni również rodzice. Ponad osiemdziesiąt osób zgromadziło się w kręgu przy obrzędowym ognisku, na którym nie zabrakło ciekawej gawędy, pląsów i piosenek, po którym wszyscy udali się do domów z uśmiechami na twarzach.

publ. /jk/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here