
W 4 miesiące ok. 500 osób skorzystało z wypożyczalni rowerów przy RCI. W magistracie uznają to za sukces i już myślą aby bazę rozbudować o kolejne 2 stacje i 16 jednośladów.

Drugi sezon raciborskiej wypożyczalni rowerów został zainaugurowany wraz z początkiem kwietnia. Przypomnijmy, w poprzednim sezonie, od 19 czerwca do 30 października wypożyczono rowery ponad 500 ludziom, łącznie na ponad 1000 godzin”. Rowerów jest 8 – 4 stylowe damki z drewnianymi skrzyniami na przykład na zakupy oraz 4 cruisery, ręcznie malowane.
Jak się okazuje, mieszkańcom i przyjezdnym inicjatywa przypadła do gustu, stąd oferta w tym zakresie ma szansę być rozszerzoną. Podczas dzisiejszego posiedzenia komisji oświatowej prezydent Lenk zapowiedział radnym, iż w maju będzie próbował namówić ich na poszerzenie oferty o kolejne 2 stacje gdzie można wypożyczyć i oddać rowery. Ich planowana lokalizacja to sąsiedztwo aquaparku H2Ostróg i kemping Obora, gdzie zapewniona jest obsługa przez pracowników OSiR-u. Ponadto do dyspozycji ma być 16 dodatkowych rowerów, po 8 na każdą stację. Koszt przedsięwzięcia to ok. 60 tys. zł, które trzeba zabezpieczyć w budżecie.
Sprawa jest raczej przesądzona, gdyż członkom komisji pomysł się spodobał. Przy okazji wypytywali radnego Marka Rapnickiego o szczegóły odnośnie dotychczasowego funkcjonowania wypożyczalni, ale ostatecznie nie było głosów na "nie". Nie wiadomo jeszcze czy kolejne rowery również będą raciborskiej produkcji. Sądząc z dobrych opinii którymi się cieszą, raczej tak. Konkrety mają zapaść w maju.
/ps/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)



![Lodowisko Piastor w Raciborzu otwarte [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/lodowisko-piastor-raciborz.jpg)
