Harcerze biwakowali nad rzeką Rudą

0

Miniony weekend harcerze z Raciborskiego Związku Drużyn Harcerzy "Bastion" spędzili w lesie nad rzeką Rudą.

W dniach 10-12 czerwca harcerze z Raciborskiego Związku Drużyn Harcerzy "Bastion" Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej biwakowali w lesie nieopodal rzeki Ruda w Kuźni Raciborskiej.

- reklama -

Tematem przewodnim biwaku było hasło "W zdrowym ciele zdrowy duch" i w trakcie trzech dni harcerze sprawdzali się w różnych konkurencjach sportowych. W piątkowe popołudnie po rozbiciu namiotów turystycznych miały miejsce różne gry i zabawy sprawnościowe. Po kolacji natomiast miało miejsce ognisko oraz gra nocna w czasie, której harcerze musieli niepostrzeżenie zakraść się do obozu.

Sobotni dzień rozpoczął się od rozgrzewki i śniadania, po czym nastąpiły rozgrywki w baseballa, piłki siatkowej i ręcznej. Po wyczerpujących zajęciach przed obiadem chłodzili się w rzece, nad którą się rozbili. Po obiedzie ćwiczyli celność strzelając z łuku oraz przechodzili po moście linowym rozwieszonym nad rzeką dwoma technikami. Po tych wszystkich atrakcjach zjedli kolację i mieli ognisko.

 

W niedzielę biwak rozpoczął się od zaprawy porannej i śniadania, po czym jego uczestnicy zajęli się pakowaniem obozowiska i sprzątaniem miejsca naszego biwaku. Następnie wyruszyli do Kuźni Raciborskiej na Mszę Świętą oraz powrotny pociąg do domu.

Raciborski Związek Drużyn Harcerzy "Bastion" dziękuje Urzędowi Miasta Racibórz za wsparcie finansowe realizacji biwaku.

Osoby, które chciałyby zostać zuchem lub harcerzem, mogą wysłać wiadomość na adres [email protected]

 

Arkadiusz Tobiasz
publ./kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here