
Jest szansa na gruntowna modernizację drogi wojewódzkiej – ul. Jana III Sobieskiego w Nędzy. Być może inwestycję uda się zrealizować jeszcze w tym roku.

Ul. Sobieskiego to jedna z głównych ulic w miejscowości. To przy niej mieści się, m.in. urząd gminy i apteka. To droga na której aktualnie jest również remontowany wiadukt nad torami.
– To będzie właściwie budowa od podstaw, bo droga nie ma odwodnienia, podkład jest kiepski, a chodniki nie biegną równolegle – wyjaśnia wójt Anna Iskała. Ul. Jana III Sobieskiego w Nędzy jest zadaniem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Inwestor podpisał już umowę z wykonawcą projektu.
Z kolei Gmina przygotowuje się do wykonania odwodnienia drugiej części ul. Leśnej w sołectwie Górki Śląskie.
– Zadanie nie jest łatwe, bo droga położona jest na mocno podmokłym terenie – mówi wójt Iskała. – Urząd zlecił już dokumentację wykonania kompleksowego odwodnienia drogi. Jeśli wcześniej było cokolwiek zrobione, to tylko na potrzeby poszczególnych posesji. Teraz trzeba całą ilość spływającej z lasu wody zebrać, połączyć z ulicą Nową i odprowadzić do cieku wodnego wpadającego do Suminy. To poważna inwestycja – dodaje wójt.
Zadanie będzie wymagało również uzyskania pozwoleń wodno-prawnych. – Inwestycja będzie czasochłonna, ale chcemy podejść do tego rzetelnie – podkreśla wójt.
/ic/











![Mniej betonu i nowe rośliny w Raciborzu [ZDJĘCIA] zielen raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zielen-raciborz.jpg)
![„Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych [ZDJĘCIA] „Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/wakacje-z-biblioteka.jpg)

![Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/polkolonie-rck-piosenkobranie.jpg)
![Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu [ZDJĘCIA] Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pan-poeta-33.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


![Remont ul. Wygonowej i Zakładowej w Raciborzu zakończony [ZDJĘCIA] Remont ul. Wygonowej i Zakładowej w Raciborzu zakończony](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/ulica-wygonowa-zakladowa-raciborz.jpg)



