6-letnia Amelia Kobylak wypożyczyła 215 książek

0

Tuż przed rozpoczynającymi się właśnie wakacjami, w raciborskiej bibliotece odbył się finał III edycji konkursu na najaktywniejszego czytelnika-przedszkolaka.

Warunkiem udziału w konkursie "Od przedszkola do książkowego mola" było posiadanie przez przedszkolaka konta czytelniczego, zgłoszenie chęci udziału i oczywiście aktywne wypożyczanie książek. Dodatkowe punkty można było otrzymać za przyprowadzenie nowego czytelnika i za wykonanie ilustracji do przeczytanej książki. W prawie 3-miesięcznej rywalizacji wzięło udział 23 przedszkolaków. Najaktywniejszym czytelnikiem biblioteki okazała się 6-letnia Amelia Kobylak, która wypożyczyła aż 215 książek.  W trakcie finału, który odbył się w 23 czerwca w EURECE, dzieci otrzymały tytuł Molika książkowego i słodkie upominki od Mieszko S.A. a dziesięciu najaktywniejszych czytelników książki ufundowane przez księgarnię SOWA.

- reklama -

 

 

 

 

– Gratulacje za zaangażowanie należą się także rodzicom, którzy regularnie odwiedzali z dziećmi bibliotekę i czytali swoim pociechom – mówi Marzena Mróz z biblioteki. Na koniec dzieci zostały zaproszone do wspólnych literacko-plastycznych zabaw z rodzicami i zapewnione o kolejnej edycji konkursu.

 

Źródło: MiPBP

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here