Monika Fita była gościem „Spotkań po sąsiedzku” w ocickiej bibliotece [ZDJĘCIA]

0
W ocickiej bibliotece ruszył cykl "Spotkań po sąsiedzku"

Kwietniowe spotkanie w bibliotece było poświęcone żywieniu, profilaktyce i chorobom naszych czworonogów. Temat omówiła lekarz weterynarii Monika Fita.

W trakcie spotkania szczegółowo zostały przedstawione zasady żywienia zwierząt. Specjalistka potwierdziła, że tak popularne i najczęściej wybierane przez właścicieli suche karmy i puszki, to nic innego jak jedzenie typu „fast food”. Tymczasem psy powinny otrzymywać zbilansowaną dietę składającą się z kaszy, gotowanego mięsa oraz gotowanych warzyw a dieta kota powinna składać się przede wszystkim z surowego mięsa i ryb. Ważnym aspektem jest także pilnowanie określonych pór karmienia.Poruszony został także temat szczepień, badań kontrolnych czy chorób odzwierzęcych. Gość biblioteki podzielił się także informacją o przyczynach najczęstszych wizyt w przychodni weterynaryjnej z krótkim omówieniem poszczególnych chorób i ich leczeniem.

- reklama -

Na koniec Monika Fita – lekarz weterynarii z Centrum Zdrowia dla zwierząt Centrovet, prywatnie mieszkanka dzielnicy Ocice i właścicielka kotów i psa, chętnie odpowiadała na pytania publiczności, dzieląc się swoim bogatym doświadczeniem, zarówno zawodowym jak i osobistym.

publ.: EmZet

#biblioteka

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here