Dzienne Archiwum: 1 kwietnia 2019
Wernisaż wystawy Raciborskiego Klubu Fotograficznego „w kadrze” podczas Nocy Teatru [ZDJĘCIA]
Międzynarodowy Dzień Teatru w RCK był obchodzony w piątek, 29 marca 2019. Z tej okazji przygotowano Noc Teatrów z macierzystym zespołem TETRAEDRU w roli...
Piracka Noc z Andersenem w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]
Młodzi piraci zaopatrzeni w mapę i uzbrojeni w szable wyruszyli na podbój biblioteki – od piwnicy aż po sam strych.
Uroczyste ślubowanie na głównym pokładzie,...
Medale raciborskich zapaśników podczas Pucharu Polski kadetów
Najlepiej zaprezentował się Dawid Mkrtchyan, który wywalczył złoty medal w wadze 80 kilogramów.
Z trzema medalami wrócili z Kostrzyna zawodnicy raciborskiej Unii, którzy brali udział...
20 gram dopalaczy w samochodzie mieszkańców Wodzisławia Śląskiego
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego raciborskiej komendy ujawnili mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem pod wpływem zabronionych środków. W samochodzie znajdowały się nielegalne dopalacze.
29...
Międzynarodowy turniej szachowy w Tworkowie
W turnieju udział wzięło 48 szachistów z gminy Krzyżanowice i z Piszcza.
X Międzynarodowy Międzyszkolny Turniej Szachowy im. Tadeusza Wójcika odbył się 29 marca w...
„Mechanik” w wojewódzkim finale piłki siatkowej
Awans do finału wojewódzkiego to największy sukces „Mechanika” od roku 1974, kiedy to ostatni raz zespół grał w finale zajmując 4 miejsce.
Półfinał wojewódzki szkół...




![Raciborska biblioteka uhonorowała najbardziej aktywnych czytelników i rodziców [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/czytelnik-roku.jpg)

![Racibórz znów pokazał wielkie serce. 34. Finał WOŚP [ZDJĘCIA] Racibórz znów pokazał wielkie serce. 34. Finał WOŚP](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-wosp-2026-raciborz.jpg)
![Historia Śląska zapisana w losach jednej rodziny. Spotkanie z Łukaszem Schubertem w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia Śląska zapisana w losach jednej rodziny. Spotkanie z Łukaszem Schubertem w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Lukasz-Schubert.jpg)




![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)
![Wernisaż wystawy Raciborskiego Klubu Fotograficznego „w kadrze” podczas Nocy Teatru [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2019/04/Wernisaz_w_kadrze_IMG_20190329_180400-324x235c.jpg)
![Piracka Noc z Andersenem w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Piracka Noc z Andersenem w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2019/04/noc-z-andersenem-biblioteka-raciborz-324x235c.jpg)










