„Mechanik” w wojewódzkim finale piłki siatkowej

mechanik raciborz siatkowka final wojewodzki (1)
Drużyna CKZiU nr 2 "Mechanik" w Raciborzu

Awans do finału wojewódzkiego to największy sukces „Mechanika” od roku 1974, kiedy to ostatni raz zespół grał w finale zajmując 4 miejsce.

Półfinał wojewódzki szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej odbył się 28 marca w Żorach. W turnieju wystąpiły cztery szkoły (zwycięzcy zawodów rejonowych): Zespół Szkół nr 3 w Żorach (Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla), Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych z Żywca i CKZiU nr 2 „Mechanik” Racibórz.

- reklama -

mechanik raciborz siatkowka final wojewodzki (2)

W pierwszym meczu raciborska drużyna zmierzyła się szkołą z Żywca. Pierwszego seta wygrał pewnie „Mechanik” 25-18, natomiast w drugim secie wszystko szło po myśli ekipy z Raciborza, aż do końcówki seta, kiedy przeciwnicy postawili trudniejsze warunki i set skończył się wynikiem 29-27 dla „Mechanika”. W drugim meczu gospodarze wygrali z ZST Wodzisław Śląski również 2-0.

W finałowym meczu „Mechanik” zmierzył się z miejscową Akademią Talentów. W pierwszym secie siatkarze z Raciborza nie potrafili przeciwstawić się dobrze grającej drużynie z Żor i przegrali seta do 14. Gracze gospodarzy w tym momencie chyba uwierzyli, że nic im już nie grozi. Drugiego seta „Mechanik” zaczął bardzo dobrze, uzyskując kilkupunktową przewagę (8-2) i mimo starań przeciwnika nie oddali jej do końca, wygrywając seta 25-21. W trzecim, decydującym secie kontynuowali dobrą grę, ale przeciwnik nie odpuszczał. W końcówce seta przechylili jednak szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrali tie breaka 15-10.

Sprawdziło się powiedzenie: „do trzech razy sztuka”. Dwa lata temu Racibórz zajął trzecie miejsce w zawodach, rok temu siatkarze byli drudzy po porażce w finale z gospodarzami turnieju, tym razem zakończyli turniej zwycięsko, rewanżując się za zeszłoroczną porażkę.

mechanik raciborz siatkowka final wojewodzki (4)

Awans do finału wojewódzkiego to największy sukces „Mechanika” od roku 1974, kiedy to ostatni raz zespół grał w finale zajmując 4 miejsce, natomiast rok wcześniej był wicemistrzem.

CKZiU nr 2 „Mechanik” reprezentowali:
Myśliwy Tomasz (4dT), Besz Jakub, Kućma Paweł, Sokolik Mateusz (wszyscy 3eT), Nadskakulski Daniel (3dZ), Rzytki Marek (2fT), Polak Patryk, Bluj Michał (obaj 3bZ), Jureczka Szymon (2bT), Gładysz Dawid, Jarząbek Dominik (2bB), Kilian Sebastian(IcB). Opiekunem drużyny jest Damian Sergiel.

/CKZiU nr 2 Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj