Piracka Noc z Andersenem w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

0
Piracka Noc z Andersenem w raciborskiej bibliotece
Piracka Noc z Andersenem w raciborskiej bibliotece

Młodzi piraci zaopatrzeni w mapę i uzbrojeni w szable wyruszyli na podbój biblioteki – od piwnicy aż po sam strych.

Uroczyste ślubowanie na głównym pokładzie, tworzenie pirackiej bandery i szabli na bocianim gnieździe, partyjka w karty w kubryku i poszukiwanie nietypowego skarbu w kajucie Kapitana. W piątkową noc raciborską bibliotekę opanowały pirackie bandery w ramach kolejnej Nocy z Andersenem.

- reklama -

„O gardło trzeba dbać, żeby móc szanty śpiewać! Na statku nie wolno się bić! Piraci dzielą się miejscem do spania oraz łupem po równo!” Żeby morska przygoda przebiegała bez większych kłopotów, młodzi piraci zapoznali się na początku z kodeksem (nieprzestrzeganie go groziło porzuceniem na bezludnej wyspie) oraz otrzymali imiona. Następnie zaopatrzeni w mapę i uzbrojeni w szable wyruszyli na podbój biblioteki – od piwnicy aż po sam strych.

Najpierw pokład główny. Potem 18 kroków prosto i 24 do góry na bocianie gniazdo… Po drodze na piratów czekało mnóstwo przygód – m.in. ucieczka przed rekinami i syrenami, budowa statku czy spotkanie z Kapitanem Szablozębnym. Nieustraszone dzieci znalazły jeszcze resztki sił na wizytę w fotobudce i zredagowanie artykułu do gazety „PIRACI”. Zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach piraci dopłynęli do brzegu prawie nad ranem.

– Dziękujemy naszym darczyńcom – restauracji Casagrande oraz piekarni Alfred za pomoc w organizacji imprezy. A wszystkie dzieci, które ominęła nasza nocna zabawa, zapraszamy w przyszłym roku! – podsumowuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here