Raciborzanie na mistrzostwach Polski i Śląska w triathlonie

W ostatnich triathlonowych startach bardzo dobrze spisują się uczniowie ZSOMS Racibórz, którzy jednocześnie są wspierani przez KS AZS-AWF Katowice i reprezentują ten klub.

Na rozegranych 19 czerwca Mistrzostwach Śląska Juniorów Młodszych w Dąbrowie Górniczej raciborzanie zdobyli komplet medali:
1 miejsce – Nikodem Kelner
2 miejsce – Grzegorz Rogacz
3 miejsce – Jan Baran
6 miejsce – Marcin Szulkowski

- reklama -

W kategorii juniorek młodszych juniorki zajęły:
1 miejsce – Oliwia Warzecha
2 miejsce – Nicol Piotrowska

Podczas rozegranych Mistrzostwach Polski w triathlonie w Suszu 25-26 czerwca – dystans sprinterski – rozegrano kwalifikacje juniorów młodszych do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Tiszaujvaros na Węgrzech.

Bardzo dobrze spisali się raciborzanie:
– 1 miejsce zajął Jan Baran,
– 2 miejsce zajął Grzegorz Rogacz,
zdobywając tym samym kwalifikacje na Mistrzostwa Europy.

 

W Mistrzostwach Polski bardzo dobrze spisali się również pozostali zawodnicy KS AZS-AWF Katowice: brązowy medal  w kategorii młodziczek zdobyła Karolina Czajkowska, w kategorii seniorów brązowy medal zdobyła Agata Litwin, a w kategorii młodzieżowców srebrny medal zdobyła  Magda Wiśniewska. Czwarte miejsce w kategorii seniorów zdobył Dariusz Kowalski  i czwarte w kat. młodzieżowców zdobył Łukasz Michalak.

Dużym sukcesem zakończył się wyścig sztafet, w którym sztafeta mieszana w składzie: Agata Litwin, Dariusz Kowalski, Magda Wiśniewska, Łukasz Michalak  (w klasyfikacji seniorów) zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski.

Przed zawodnikami niedługo następne ważne starty – Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim, które odbędą się w Gdańsku oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sławie.

Obecnie młoda ekipa raciborzan będzie przygotowywać się do Olimpiady Młodzieży na zgrupowaniach w Szczyrku i startować w zawodach kontrolnych w Czechach i na Węgrzech. Mamy nadzieje, że to nie koniec medalowych sukcesów naszych zawodników.

Michał Szłapka – trener
publ./kp/

 

- reklama -

3 KOMENTARZE

 1. Gratulacje dla młodych zawodników.
  Sztafeta to nie sukces ale jedna wielka porażka, utytułowani seniorzy przegrali z dziećmi z Warszawy.
  Porównując do ostatnich lat, występ AZS AWF Katowice to jedna wielka tragedia pod względem ilości medali.
  Chyba coś nie dobrego dzieje się w klubie, bo atmosfera zawsze przekłada się na wyniki.

 2. Widać,że triathlon w SMS-ie w Raciborzu ma się dobrze i to boli co niektórych. Rozrabiaja jak zawsze nieudacznicy tacy jak – niespełniony zawodnik wycofujacy sie z Mistrzostw Polski oraz jego poplecznik trener pływania.
  A tak nawiasem mówiąc to w tym pływaniu afera goni aferę czyz nie tak? Prosze poczytać o prezesach pływania i kolesach z w-wy.

 3. Ból D.ma chyba Obserwator,cham i prostak.Niespełniony zawodnik hahah.Niespełniony to jest ten pseudo trener co w życiu nikogo nie wytrenował i tylko podkrada zawodników.Och na szczecie to się kończy i zawodnicy widzą w co weszli i zaprzestają jaki kolwiek kontakt z tym trenerem.Az się dziwie że jeszcze w takiej szkole jak SMS takiego trenera bez wzorca dla młodzieży trzymają,Trener to nie tylko osoba odpowiedzialna za kulture fizyczną ale i osobistą a swoim zachowaniem tego nie naucza.
  Jest to żenujące i słabe,a piszac jeszcze jego „poplecznik trener pływania”jest nie na miejscu,widocznie żal że jako trener z 30 letnim nic nie znaczącym strażem osiągnoł mniej niż taki młody trener „pływania”który ma zawodników z absolutnego topu w polskim sporcie,a ten pseudo trener dalej udaje że wszystko wie,a wie G…
  To jest szopka która zaczeła się pare lat temu,pseudo trener ma krótką pamięć i kłamie jak najety.A z jego opowiesci to można napisać kśiążke dla dzieci w dziale FANTAZJA.

  Teraz należy sobie zadać pytanie czy zawodnicy są nieudacznikami i idiotami czy może ten trener?Skoro nikt z nim nie chce trenowac to chyba można sobie dopowiedzieć.A zawodnicy ktorzy są w smsie to do konca nauki będą pod jego skrzydłami bo są za młodzi zeby decydować,a pózniej znów znajdą się naiwni i glupi omamieni wyjazdem do Chorwacji i jego bajkami,a czas leci,do emerytury trzeba dobić i odejsc jako zasłużony trener hahahah

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here