
Wielkimi krokami zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. Zanim jednak do tego dojdzie 20 lipca rozpoczną się Dni w Diecezjach, lokalne wydarzenia poprzedzające ŚDM. Zobacz, co z tej okazji przygotowano w Dekanacie Racibórz.

20 lipca (środa) – Dzień Spotkania
Przyjazd i przywitanie gości w parafiach, zakwaterowanie u rodzin,
18.00 – Msza św. w parafiach, spotkania z parafianami.
21 lipca (czwartek) – Dzień Poznania
9.00 – Msza św. w parafiach,
10.00-16.00 – gra miejska i obiad dla pielgrzymów (od 13.00 do 15.00),
16.00-17.00 – przerwa, powrót do rodzin albo kakao i ciastko przy parafii,
17.00 – Wieczór Kultury na pl. Dominikańskim,
18.00 – koncert RCK pt. "Droga" do poezji Karola Wojtyły.
22 lipca (piątek) – Dzień Miłosierdzia
9.00 – Msza św. w parafiach,
10.00-15.00 – dzieła miłosierdzia; wolontariat, adoracja we wszystkich kościołach,
16.30-17.30 – Dzielenie się, praca w grupach
18.00 – Msza św. w parafiach,
18.30 – Droga Krzyżowa ulicami miasta (z parafii Matki Bożej, Wniebowzięcia NMP, NSPJ i św. Mikołaja) do kościoła jubileuszowego NSPJ,
ok. 20.30 – koncert zespołu Atlantyda z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski.
23 lipca (sobota) – Dzień Wspólnoty
ok. 8.00 – wyjazd na Górę św. Anny i do Opola, powrót ok. 23.00.
24 lipca (niedziela) – Dzień Rodziny
śniadanie w rodzinach, przed południem – Msza św., obiad,
17.00 – festyn parafialny na zamku,
17.30 – koncert zespołu Armia Dzieci, wieczór uwielbienia (prowadzi zespół Przecinek).
25 lipca (poniedziałek) – Dzień Posłania
10.00 – Msza św. w kościele NSPJ z udziałem wszystkich uczestników ŚDM,
11.30 – wyjazd młodzieży polskiej i gości do Krakowa.
/ps/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)

![Raciborska biblioteka zaprosiła na wykład o działalności ks. Franciszka Blachnickiego w Rydułtowach [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła na wykład o działalności ks. Franciszka Blachnickiego w Rydułtowach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/dr-Mateusz-Sobeczko-mgr-Patrycja-Tomiczek-ks-Franciszek-Blachnicki.jpg)
![Dla tych, o których nikt już nie pamięta. Akcja wolontariuszy Polski 2050 w Raciborzu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/wolontariusze-polska-2050.jpg)


