Szajka włamywaczy wpadła w Kietrzu. Kradli elektronarzędzia

0

31 zarzutów za kradzieże i włamania usłyszy 9 osób zatrzymanych przez kryminalnych z Kietrza. Uprawiali swój proceder na terenie powiatów głubczyckiego i raciborskiego. Wpadł także paser z powiatu raciborskiego upłynniający zrabowany towar.

- reklama -

 

Policjanci z Kietrza zatrzymali 9 mężczyzn, którzy włamywali się do pomieszczeń gospodarczych, piwnic i garaży.  Jak ustalili policjanci z pomieszczeń tych kradli głównie elektronarzędzia. Skradziony sprzęt przekazywali w ręce pasera, który sprzedawał go dalej. Mężczyźni działali głównie na terenie powiatu głubczyckiego i raciborskiego.  

Kryminalni z Kietrza zajęli się tą sprawą. Dzięki zebranym dowodom na miejscu zdarzenia, przesłuchanym świadkom funkcjonariusze ustalili osoby podejrzewane o te przestępstwa.  To 9 mieszkańców powiatu głubczyckiego, w wieku od 17 do 25 lat.  W mieszkaniu jednego z nich mundurowi zabezpieczyli także amfetaminę.

Policjanci zatrzymali również 26-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego, który miał wprowadzić do obrotu skradzione przedmioty. Część mienia pochodzącego z przestępstwa funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu pasera. Jedno z pomieszczeń stanowiło magazyn przedmiotów pochodzących z kradzieży. Policjanci odzyskali część skradzionych elektronarzędzi.

Funkcjonariusze ustalili, że mieszkańcy powiatu głubczyckiego, od sierpnia 2015 roku do lutego tego roku, popełnili ponad 30 przestępstw. Straty to ponad 20 000  złotych. Zatrzymani  usłyszeli już zarzuty. Muszą się teraz liczyć z karą nawet 10 lat więzienia.

 

źródło: KPP Głubczyce

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here