
Kolejną z atrakcji zorganizowanych w ramach „Lata z biblioteką” była wycieczka do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Mosznej. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w lekcji eliksirów czy powalczyć na miecze.
Uczestnicy „Lata z biblioteką”, którzy nadal chętnie podróżują po literaturze, tym razem odwiedzili Szkołę Magii i Czarodziejstwa na Zamku w Mosznej.
Na początku fani książek J.K. Rowling zostali przywitani przez profesora, który towarzyszył im w poszczególnych zajęciach, opowiadając przy okazji historię Zamku w Mosznej oraz wprowadzając uczestników w kolejne punkty programu. Jako pierwsza zaprezentowana została walka na miecze, a wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił na polu walki.
Polska Szkoła Magii i Czarodziejstwa, podobnie jak Hogwart, dzieli się na cztery domy, dlatego w kolejnym etapie wędrówki po Zamku, Tiara Przydziału przyporządkowała każdego uczestnika do jednego z domów: Ravenclaw, Slytherin, Hufflepuff i Gryffindor. Ceremonia przydziału wiązała się z przybraniem każdego uczestnika w szatę z herbem odpowiedniego domu. W tych strojach i z rosnącym zapałem wszyscy ruszyli na kolejne zajęcia – lekcję eliksirów w lochach zamku, w trakcie której młodzi czarodzieje dowiedzieli się jak wyczarować deszczotwór, rozjaśniacz, ściemniacz czy ektoplazmę oraz zajęcia kaligrafii zakończone własnoręcznym wypisaniem certyfikatu udziału w zajęciach.
– Przed nami kolejne, równie ciekawe spotkania z literaturą. Już jutro o godz. 11.00 zapraszamy do Bullerbyn – mówi Magdalena Pordzik-Paskuda z Działu Promocji MiPBP.
Akcję „Lato z biblioteką: Wakacyjne podróże po literaturze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zobacz zdjęcia z Lato z biblioteką: Lekcje magii w Mosznej
MiPBP w Raciborzu
publ. /kp/





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)





![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-100x70.jpg)

