Ekologia na wakacjach, czyli czas na obóz harcerski [WIDEO]

0

Jak co roku Chorągiew Śląska ZHP organizuje letni wypoczynek dla zuchów, harcerzy i młodzieży niezrzeszonej. W tym roku Chorągiew otrzymała 660 tys. zł dofinansowania z WFOŚiGW w Katowicach.

- reklama -

Około 9 tysięcy dzieci skorzysta z możliwości wyjazdu na wakacje dzięki dotacjom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Na letni wypoczynek połączony z edukacją ekologiczną, profilaktyką zdrowotną i regionalną edukacją przyrodniczą Fundusz przeznaczył w tym roku 1 mln 700 tys złotych.
W tym roku organizacją, która otrzymała największe wsparcie jest Chorągiew Śląska ZHP. Kwota dofinansowania wyjazdów dla około 3900 dzieci wynosi 660 tys zł.

 

 

 

 

Także harcerze z naszego regionu wyjeżdżają na obozy dzięki dotacji z Funduszu. Hufiec Ziemi Raciborskiej zorganizował dwa wyjazdy do Pleśnej, harcerze z Wodzisławia i okolic wyjadą m.in. do Myczkowic, Bierów i Garbasia, a rydułtowscy skauci obozują we Fromborku i Jeleśni. Z letnich wyjazdów dotowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach korzystają nie tylko zuchy i harcerze, ale także dzieci i młodzież niezrzeszona w Związku Harcerstwa Polskiego. Są wśród nich podopieczni Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej oraz organizacji i stowarzyszeń charytatywnych.

 

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

 

/kc/

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here