Kiedy przetarg na remont dworca w Raciborzu?

0

Postępowanie przetargowe na modernizację dworca kolejowego w Raciborzu miało być ogłoszone do końca czerwca. Tak się jednak nie stało. Dlaczego?

- reklama -

Według pierwotnych planów przetarg na modernizację dworca kolejowego w Raciborzu miał zostać ogłoszony w drugim kwartale 2016 roku. Jak zauważa portal Silesia Info Transport – jest już końcówka sierpnia, a przetargu ani widu ani słychu. Na jakim etapie znajdują się więc plany PKP S.A. i dlaczego nie wszystko idzie zgodnie z planem?

– W związku z prośbą Prezydenta Miasta w maju br. zostały przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące planowanej inwestycji na dworcu w Raciborzu. Na podstawie otrzymanych wówczas uwag opracowujemy aktualizację koncepcji przebudowy obiektu. Jednocześnie PKP S.A. opracowuje dokument określający zasady oraz priorytety realizacji zadań inwestycyjnych w latach 2016-2023. W związku z powyższym weryfikowane są również harmonogramy rozpoczętych wcześniej zadań inwestycyjnych – wyjaśnia Maciej Bułtowicz z zespołu prasowego PKP S.A.

– Po ukończeniu prac nad dokumentem określone zostaną terminy realizacji poszczególnych etapów także dla inwestycji „Przebudowa dworca kolejowego Racibórz”. Chcielibyśmy jednocześnie podkreślić, że obecnie prowadzimy również rozmowy z zarządcą infrastruktury, spółką PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w celu uzgodnienia zakresu współpracy przy modernizacji tamtejszej stacji kolejowej – dodaje Maciej Bułtowicz.

 

dworzec pkp racibórz remont wizualizacja

Pierwsza wizualizacja dworca PKP w Raciborzu

Silesia Info Transport
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here