
Z darmowych lekcji pływania będą mogli korzystać uczniowie klas 1 -3. Koszty pokryje magistrat.
W nowym roku szkolnym w miejskich podstawówkach nauka pływania będzie bezpłatna. Darmowe lekcje pływania są przeznaczone dla uczniów klas 1 -3. Wszystkie koszty związane z nauką pływania najmłodszych pokryje miasto Racibórz.
– Zajęcia będą odbywały się w aqua parku H2Ostróg. Dotychczas miasto finansowało wejściówki oraz dowóz uczniów na basen, a rodzice częściowo partycypowali w kosztach, opłacając instruktorów nauki pływania. Od 1 września ta pozycja zniknie z budżetów domowych rodziców w Raciborzu. Organizacją całości zajmie się Ośrodek Sportu i Rekreacji – wyjaśnia urząd.

oprac. /j/





![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)

![„Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu [ZDJĘCIA] „Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/slawek-gortych-21.jpg)




![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)










