Święto Pieczonego Ziemniaka w Rudach

0

W ostatnią sobotę września na stacji kolei wąskotorowej w Rudach odbędzie się Święto Pieczonego Ziemniaka. W programie przejażdżka koleją i konkursy, które będą dotyczyły oczywiście ziemniaków.

- reklama -

Czas wykopków dobiega końca. Zgodnie z wiekową tradycją należy go uczcić spożyciem ponadnormatywnej ilości ziemniaków. W związku z tym 24 września o godz. 16:00 Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach zaprasza na kolejkowe święto pieczonego ziemniaka.  

W programie znajdzie się przejazd kolejką do stacji Stanica na tradycyjne wykopki. Tutaj odbędą się zawody w zbieraniu ziemniaków – wygra drużyna, która nazbiera najwięcej kartofli na członka rodziny. Powrót do stacji Rudy, ciąg dalszy przy ognisku. Odbędzie się również obieranie i ucieranie ziemniaków na czas oraz wykonywanie najciekawszej pieczątki, oczywiście z ziemniaka.

Za każdą konkurencję trzy najlepsze drużyny otrzymują medal złoty, srebrny lub brązowy. Nagrodą dla wszystkich będzie wspólne smażenie i spożywanie placków ziemniaczanych upieczonych na ognisku. Dla każdego uczestnika przewidywana jest, oprócz dobrej zabawy, kawa, herbata, placki ziemniaczane, ziemniaki do upieczenia, ziemniaki gotowane z tzatzikami, woda mineralna, a dla dzieci soczek.

Koszt uczestnictwa:
30 zł – osoba dorosła
25 zł – dzieci w wieku od 3 do 18 lat
75 zł – bilet rodzinny

Rezerwacja miejsc na adres e-mail [email protected] (należy podać liczbę osób z podziałem na dzieci do i powyżej 3 lat oraz dorosłych).

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają: Iwona Januszewska tel. 531871952, Krzysztof Kopeć tel. 608333561.

 

Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here