Drezynami po malowniczych liniach kolejowych

0

Przejażdżki własnoręcznie zbudowanymi drezynami po stuletniej, malowniczej linii kolejowej nr 176 – taką atrakcję przygotował TEK z okazji EDD. Tylko u nas – zobacz zdjęcia i wideo.

- reklama -

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i tym razem Towarzystwo Entuzjastów Kolei włączyło się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. EDD są okazją, by poznać bogactwo własnego regionu związane z historią, tradycją i kulturą. Dzięki aktywnie działającym lokalnym miłośnikom kolei każdy chętny mógł przejechać się zbudowanymi przez TEK drezynami, a nawet sam je poprowadzić. Podróż zaczynała się w Bluszczowie i wiodła linią kolejową nr 176 (Racibórz Markowice–Olza), której budowa miała początek ponad 100 lat temu i którą ostatni pociąg pasażerski przejechał w 1981 roku.

towarzystwo entuzjastów kolei bluszczów drezyny

Zobacz zdjęcia z Drezynami po malowniczych liniach kolejowych

Towarzystwo Entuzjastów Kolei jest działającym głównie w powiatach raciborskim i wodzisławskim stowarzyszeniem, które opiekuje się nieużywanymi liniami kolejowymi. Członkowie pilnują infrastruktury, dbają o nią, a oprócz tego budują własne pojazdy szynowe. Ostatnio ich drezyny przeżyły prawdziwe oblężenie podczas dożynek w Tłustomostach, gdzie z przejażdżek skorzystało ponad sto osób.

towarzystwo entuzjastów kolei bluszczów drezyny

Zobacz zdjęcia z Drezynami po malowniczych liniach kolejowych

Jeśli kogoś ominęła sobotnia atrakcja w Bluszczowie, nic straconego. Kolejna okazja na podziwianie okolicy z pokładu drezyny już w sobotę 17 września. Oprócz przejażdżek w ramach EDD będzie szansa, by wziąć udział w pikniku i skosztować przygotowanej przez Soldiers ASG grochówki. Szczegóły można znaleźć tutaj.

/kp/

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here