
Mieszkańcy kamienicy przy ul. Pastora Franciszka Michejdy w Raciborzu nie zgadzają się z decyzją Miejskiego Zarządu Budynków.
13 szopek znajdujących się przy kamienicy przy ul. Pastora Franciszka Michejdy w Raciborzu jest problemem sporu między lokatorami a Miejskim Zarządem Budynków, który zapowiedział wyburzenie tak zwanych szopek. Lokatorzy nie zgadzają się z decyzją zarządcy i podkreślają, że nie są „lokatorami gorszego sortu”. Składziki wykorzystują m.in. do przechowywania rowerów oraz opału. Według MZB mieszkańcy mogą rzeczy przechowywać w piwnicy. Jak podkreślają lokatorzy – nie jest to dobry pomysł ze względu na wilgoć oraz ciasne przejście.
MZB decyzję o wyburzeniu argumentuje „złym stanem technicznym obiektu, w szczególności dotyczy to konstrukcji dachowej i pokrycia, co stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia użytkowników.”
Źródło: Mieszkańcy kamienicy w Raciborzu: Niech tylko ruszą jedną cegłę…, dziennikzachodni.pl
oprac. /j/





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)






