
Zweryfikowano projekty zgłoszone do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Racibórz. W tym roku mieszkańcy mogą głosować na 30 projektów.
Budżet obywatelski to akcja, w ramach której mieszkańcy Raciborza mogą zgłaszać projekty do realizacji z wydzielonej części budżetu Miasta Racibórz, a następnie wybierać w trybie głosowania te projekty, które przeszły pozytywnie proces weryfikacji. Dziś widać efekty pierwszej edycji – z inicjatywy raciborzan pojawiły się m.in. siłownie pod chmurką, kąciki dydaktyczne czy dodatkowe zajęcia z pływania.
W tym roku głosować można na 30 projektów, których wartość może wynosić w sumie prawie 1,6 mln zł. Są wśród nich m.in. pomysły na tężnię solankową, „zaczytany ogród” na Kasprowicza, plac dla psów, strzelnica sportowo-rekreacyjna czy siłownie pod chmurką. Głosowanie będzie trwało w dniach 17-30 października. Ogłoszenie wyników odbędzie się 9 listopada.
Zgłoszone projekty wraz z oznaczeniem przyjęcia lub odrzucenia projektu: Projekty Budżet Obywatelski Racibórz 2017
UM Racibórz
oprac. /kp/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Akcja „Podaj Prezent” na rynku w Raciborzu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/akcja-podaj-prezent.jpg)


![Raciborski PTTK na wycieczce w Wiedniu [ZDJĘCIA] Raciborski PTTK na wycieczce w Wiedniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/pttk-raciborz-wieden-1.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)

![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)




