
Działające w Raciborzu Hospicjum Świętego Józefa będzie propagować wolontariat dzięki kalendarzom. Znajdą się w nim rysunki uczniów raciborskich szkół.
Hospicjum im. św. Józefa – Zespół opieki Paliatywnej działa na terenie powiatu raciborskiego od 26 lat. Przez ten czas zdążyło pomóc setkom ludzi. W ubiegłym roku hospicjum przystąpiło do międzynarodowej akcji „Pola nadziei”, której celem jest szerzenie idei wolontariatu oraz pozyskiwanie funduszy na rzecz hospicjów. Członkowie stowarzyszenia posadzili żonkile, które następnie rozdawali w markecie Auchan, kwestując na rzecz hospicjum. Tym razem wzięły w niej udział dzieci z raciborskich szkół. Ich malunki, rysunki i krótkie formy literackie pokazują, jakie olbrzymie pokłady współczucia i zrozumienia drzemią w człowieku. Z prac młodych ludzi powstanie kalendarz, który będzie przypominał o potrzebie pomocy chorym i cierpiącym. Projekt zostanie sfinansowany z budżetu miasta.

UM Racibórz
oprac. /kp/




![Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/krzysztof-piersa.jpg)












![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


