Trzy ekopracownie w Pilchowicach

Kolejne zielone pracownie zostały oddane do użytku w gminie Pilchowice. Będą z nich korzystać uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum.

- reklama -

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uczestniczył w otwarciu kolejnych zielonych pracowni, tym razem w gminie Pilchowice. 7 października uczniowie i nauczyciele w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wilczy, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żernicy oraz Zespole Szkół w Pilchowicach zorganizowali uroczyste otwarcie nowych sal lekcyjnych do nauki przedmiotów przyrodniczych.

 

 

Zobacz jak wyglądają nowe zielone pracownie w Pilchowicach >>>

 

Pracownie zostały wyposażone w akcesoria niezbędne do przeprowadzania doświadczeń i obserwacji (m.in. mikroskopy, sprzęt laboratoryjny, zestawy pomocy naukowych), urządzenia multimedialne (w tym: laptop, rzutnik, ekran multimedialny) oraz zestawy mebli (stoliki pojedyncze i dwuosobowe, krzesła, szafy, regały, pojemniki na pomoce dydaktyczne). Łączne dofinansowanie WFOŚiGW dla wszystkich trzech placówek wyniosło 41 772,70 zł.
Fundusz dofinansował również termomodernizację budynków dwóch przedszkoli publicznych na terenie gminy. Inwestycje objęły likwidację kotłowni opalanych węglem, zabudowę pomp ciepła i kotłowni gazowej, docieplenie przegród budowlanych oraz wymianę okien i drzwi.
Również te placówki odwiedził Andrzej Pilot podczas swojej wizyty w Pilchowicach.

 

 

 

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

/kc/
fot. WFOŚiGW w Katowicach

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here