RZGW: Zrywamy umowę z firmą Dragados

Zbiornik przeciwpowodziowy powstanie, ale na pewno nie ukończy go firma Dragados. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej stracił cierpliwość do hiszpańskiego przedsiębiorstwa.

- reklama -

Brak możliwości ukończenia inwestycji w terminie i przy „akceptowalnych” kosztach, nieefektywna współpraca wykonawcy z inwestorem oraz „brak faktycznego i skutecznego zamiaru” wywiązania się z podjętych zobowiązań to główne przyczyny odstąpienia od umowy przez  Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach. Zarząd wydał dziś oświadczenie, w którym potwierdza odebranie firmie Dragados prawa do kontynuacji prac związanych z budową zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny.

 

RZGW zapewnia jednak, że konieczność ogłoszenia nowego przetargu  nie stanowi zagrożenia dla dalszej realizacji projektu. – Wdrażane są działania, mające na celu zabezpieczenie placu budowy oraz czynione są procedury wyboru nowego wykonawcy – informuje rzeczniczka Zarządu Linda Hofman. – Interes Skarbu Państwa jest należycie zabezpieczony w postaci gwarancji zwrotu zaliczki oraz gwarancji właściwego wykonania umowy – dodaje Hofman.

 

/kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here