
Wczoraj tuż po godzinie 22:00 na raciborskiej stacji wykoleił się pociąg relacji Racibórz–Katowice. Nikomu nic się nie stało.
Jak informuje portal Silesia Info Transport, na stacji Racibórz w poniedziałek o godz. 22:03 miało miejsce wykolejenie pociągu Kolei Śląskich. Stało się to na wykolejnicy nr 1 za rozjazdem nr 10. Wykolejeniu uległ jeden z wózków jednostki EN57-1384. Żadnemu z osiemnastu pasażerów nic się nie stało. Pociąg został odwołany na całej trasie, a przewoźnik uruchomił zastępczą komunikację autobusową. Dysponowano Unimog ze stacji Tarnowskie Góry. Skład został wkolejony o godz. 4:30.
/kp/





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)






![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)