
6 listopada w Raciborskim Centrum Kultury w ramach Dni PalmJazz Festival wystąpi The Mike Stern/Dave Weckl Band.
6 listopada o godz. 19:00 w Raciborskim Centrum Kultury wystąpi The Mike Stern/Dave Weckl Band.
Mike Stern to jeden z najznakomitszych jazzowych gitarzystów. Prezentuje styl muzyczny fusion. W wieku 22 lat dołączył do Blood, Sweat & Tears, a następnie rozpoczął współpracę z Milesem Davisem, z którym grywał przez kolejne kilka lat. Równocześnie prowadził karierę solową. W 1986 roku wydał swój pierwszy autorski album „Upside Downside” w wydawnictwie Atlantic Records, a w 1994 został wyróżniony nominacją do Nagrody Grammy za album „Is What It Is”, dwa lata później za „Between the Lines”, a w 2001 za „Voices”.
Dave Weckl to jeden z największych żyjących perkusistów. W swojej karierze regularnie spotykał się studyjnie i koncertowo z takimi artystami jak Madonna, Chick Corea, Simon&Garfunkel czy Bill Connors. Mając 19 lat, grał już wiele koncertów w nowojorskich klubach i od tego czasu ten amerykański muzyk inspiruje nie tylko perkusistów, ale też innych instrumentalistów do poszerzania muzycznych horyzontów.
Bilety na koncert w cenie 50 i 70 zł dostępne są w kasach RCK oraz na stronie http://biletyna.pl/event/THE-MIKE-STERN-DAVE-WECKL-BAND-FEATURING-BOB-MALACH-AND-TOM-KENNEDY-Raciborskie-Centrum-Kultury-RDK-sala-widowiskowa-Raciborz-e37371.html.
oprac. /kp/




![Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Jonasz-Milewski-Gabriele-von-Thun-und-Hohenstein.jpg)
![Czytelniczki raciborskiej biblioteki stworzyły własne perfumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-tworzenia-perfum.jpg)






![Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/rck-koncert-umuzykalniajacy.jpg)
![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








