
„A w tej naszej Ojczyźnie
wiatr piosenkę nam gwiżdże,
szumią kłosy i brzozy i sosny.
Lecz najmilszym w niej dźwiękiem
polska mowa brzmi pięknie,
słowa, które z tej ziemi wyrosły…”
10 listopada 2016 r. w naszym przedszkolu uroczyście obchodzono Święto Niepodległości Polski.
Każda grupa zaprezentowała swój program artystyczny. Były pieśni, tańce i wiersze poświęcone naszej Ojczyźnie.
Podczas zajęć słuchaliśmy przepięknych żołnierskich pieśni, oglądaliśmy pamiątki rodzinne, które dzieci przyniosły od swoich dziadków.
Z pomocą swojej pani przedszkolaki wykonały flagi biało- czerwone i kotyliony.
Każde zajęcia z wychowania patriotycznego, które towarzyszą dzieciom w codziennym życiu są odbierane z dużą powagą i godnością.
Dobry przykład rodziców dostarcza dziecku wzorów zachowania w kontakcie z symbolami narodowymi i właściwego odnoszenia się do nich.
opr. T. Fijałkowska





![Dzień Dziecka na Długiej w Raciborzu [ZDJĘCIA] Dzień Dziecka na Długiej w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/dzien-dziecka-na-dlugiej.jpg)
![Transgraniczna współpraca bibliotek trwa. Wspólne zwiedzanie Raciborza [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/raciborz-karwina-biblioteka-nie-ogranicza.jpg)

![Ścieżka w koronach drzew i panorama Gorców z PTTK Racibórz [ZDJĘCIA] Ścieżka w koronach drzew i panorama Gorców z PTTK Racibórz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/brama-w-gorce-1-1.jpg)



![Czytanie wszystkimi zmysłami. Warsztaty w bibliotece w Ocicach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/biblioteka-ocice.jpg)
![Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Raciborzu rozpoczęty [ZDJĘCIA] Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Raciborzu rozpoczęty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/tydzien-czytania-dzieciom.jpg)





![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


![Przedszkole nr 24 w Raciborzu świętuje swoje 40-lecie [ZDJĘCIA] Przedszkole nr 24 w Raciborzu świętuje swoje 40-lecie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/12/przedszkole-nr-24.jpg)




![Witraże i kwiaty dla mam. Twórcze zajęcia w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Witraże i kwiaty dla mam. Twórcze zajęcia w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/warsztaty-z-okazji-dnia-matki.jpg)
