Harcerze z Raciborza trzecią najlepszą drużyną na Śląsku

0

W miniony weekend 1. Raciborska Drużyna Harcerzy Karacena walczyła o tytuł „drużyny orlej” w Turnieju Drużyn Leśnych Górnośląskiej Chorągwi Harcerzy.

- reklama -

18 i 19 listopada 1. Raciborska Drużyna Harcerzy Karacena uczestniczyła w Turnieju Drużyn Leśnych Górnośląskiej Chorągwi Harcerzy walcząc o to, aby zdobyć miano „drużyny orlej”.

Drużyny na placu Piastów w Gliwicach powitał p.o. komendanta chorągwi phm. Marcin Mucha, który wyznaczył zadanie zlokalizowania skrzynek geocachingowych oraz dostania się pod wieżę radiostacji gliwickiej. Jak relacjonują harcerze, szukanie takich skrzynek w nocy nie jest łatwym zadaniem, ale udało się znaleźć jedną. Później musieli dostać się do Wilczego Gardła, dzielnicy Gliwic, gdzie w miejscowej szkole zjedli kolację, a spędzali czas przy ognisku obok leśniczówki w Smolnicy.

fot. Raciborskie Środowisko Związku Harcerstwa RzeczypospolitejZobacz zdjęcia z Harcerze z Raciborza trzecią najlepszą drużyną na Śląsku

 

W sobotę rano harcerze uczestniczyli w mszy świętej w kościele w Smolnicy, którą odprawił sekretarz chorągwi ks. pwd. Karol Darmas, po czym udali się do leśniczówki, gdzie mimo deszczu przygotowywali się do gry. Ich zadaniem było opanowanie jak największej ilości dzielnic – były to punkty na terenie leśnictwa zaznaczone na mapie. Aby opanować dany punkt, trzeba było uzyskać jak najlepszy wynik na nim, a na każdym punkcie można było pojawiać się wiele razy. Poruszali się zastępami próbując opanować różne punkty, na których musieli wykazać się wiedzą harcerską, a także innymi umiejętnościami: strzelaniem z wiatrówki, łuku, piłowaniem kłody na czas, przygotowaniem posiłku dla drużyny czy musztrą. Działaniem zastępów koordynował drużynowy, ćw. Karol Kurp, który znajdował się w sztabie, a porozumiewał się z harcerzami poprzez krótkofalówki. Po lesie były również rozsiane punkty specjalne, białe kartki z logo chorągwi, które były ukryte po lesie. W przypadku spotkania przeciwnika można było wdać się z nim w walkę, bowiem każdy uczestnik miał na ramieniu taśmę, którą można było zerwać przeciwnikowi. W takim wypadku uczestnik nie mógł brać udziału w zadaniu na punkcie do czasu jak został opatrzony przez sanitariusza, którym był przyboczny.

fot. Raciborskie Środowisko Związku Harcerstwa RzeczypospolitejZobacz zdjęcia z Harcerze z Raciborza trzecią najlepszą drużyną na Śląsku

 

Po obiedzie komenda chorągwi sprawdziła ilość sprawności wyszytych na mundurach i tutaj również raciborzanie byli lepsi niż konkurenci. Później odbył się apel kończący, a drużyna z Raciborza w turnieju zajęła drugie miejsce – do zwycięstwa zabrakło trzech punktów. Tym samym 1. Raciborska Drużyn Harcerzy Karacena jest trzecią najlepszą drużyną na śląsku wśród harcerzy. – W przyszłym roku już planujemy zostać drużyną puszczańską i starać się o miano „Drużyny Rzeczypospolitej”, czyli najlepszej drużyny męskiej w ZHR – zapowiadają harcerze.

 

fot. Raciborskie Środowisko Związku Harcerstwa RzeczypospolitejZobacz zdjęcia z Harcerze z Raciborza trzecią najlepszą drużyną na Śląsku

 

fot. Raciborskie Środowisko Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here