Prezes Rafako zapewnia, że nie będzie przymusowych zwolnień

0

– Uruchomiliśmy Program Dobrowolnych Odejść ponieważ chcemy w uczciwy i przyjazny sposób podziękować zasłużonym pracownikom – deklaruje Agnieszka Wasilewska-Semail.

- reklama -

Zapytaliśmy prezes Rafako, Agnieszkę Wasilewską-Semail o powody uruchomienia Programu Dobrowolnych Odejść oraz planowany przebieg jego realizacji. Interesowało nas również to, czy PDO nie okaże się w praktyce sposobem na szybkie zwolnienie dużej liczby pracowników. Dziś prezentujemy odpowiedź prezes:

 

 

Celem Programu Dobrowolnych Odejść jest dostosowanie poziomu zatrudnienia w RAFAKO S.A. do zmieniającej się sytuacji rynkowej w obszarze działania Spółki. Zakładamy, że Program potrwa od 1 grudnia 2016 do końca stycznia 2017 roku i będzie obejmował atrakcyjny pakiet świadczeń finansowych i pozafinansowych, z których Pracownicy będą mogli skorzystać na zasadzie indywidualnego wyboru. Wszystkie szczegółowe założenia Programu będą przekazywane Pracownikom na bieżąco, w dedykowanych materiałach komunikacyjnych.

 

Zdecydowaliśmy się uruchomić Program Dobrowolnych Odejść ponieważ chcemy w uczciwy i przyjazny sposób podziękować tym pracownikom, którzy spędzili w Rafako większość swojego zawodowego życia, byli z firmą także w trudniejszych czasach i wytrwale budowali jej wartość przez te wszystkie lata. Jednocześnie przebudowa struktury zatrudnienia w firmie będzie dla nas okazją do uporządkowania obszaru kompetencji pracowników Rafako. Możliwość rozwoju otrzymają młodsi, którzy ze względu na swój wiek i doświadczenie zawodowe posiadają umiejętności i kompetencje odpowiadające na współczesne wyzwania rynkowe przed którymi stoi nasza firma.

 

Uważamy, że czas nam sprzyja. Dzięki nowym zleceniom nasza sytuacja finansowa jest na tyle dobra, że stać nas na, dość kosztowny Program Dobrowolnych Odejść. Lokalny rynek pracy także ma się bardzo dobrze. Dlatego ci, którzy zdecydują się odejść z Rafako, a dalej będą chcieli pracować, nie będą mieli problemów z podjęciem pracy.

 

Program jest kierowany do Pracowników, którzy wyrażą nim zainteresowanie. Wyłączna inicjatywa w tym zakresie będzie należała do Pracowników, ale ostateczna decyzja o objęciu Pracownika Programem będzie należała do Spółki. W pierwszej kolejności Program kierujemy do pracowników w wieku emerytalnym, przedemerytalnym oraz pozostałych pracowników, którzy spełnią warunki przewidziane w Regulaminie Programu. Każdy wniosek będzie rozpoznawany indywidualnie. Przy podejmowaniu decyzji będziemy brali pod uwagę względy organizacyjne, które wskazują na potrzebę utrzymania pracownika w firmie.

 

 

O założeniach programu czytaj również w artykule Alfabet Programu Dobrowolnych Odejść z RAFAKO

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here