Spotkanie z Alojzym Lysko w Chałupkach [ZDJĘCIA]

0

We wtorek w Chałupkach gościł Alojzy Lysko, żywa legenda wśród śląskich regionalistów.

27 grudnia w Hotelu–Restauracji Zamek w Chałupkach działacze Ruchu Autonomii Śląska z powiatu raciborskiego zorganizowali spotkanie z Alojzym Lysko, byłym samorządowcem i parlamentarzystą, autorem publikacji o Górnym Śląsku. Alojzy Lysko to również laureat wielu nagród, m.in. Górnośląskiego Tacyta im. Augustyna Weltzla czy nagród im. Korfantego oraz im. śp. Krystyny Bochenek.

- reklama -

W spotkaniu wzięło udział ponad 60 osób, nie tylko z najbliższych okolic, ale i Rybnika czy Czech. – Jego uczestnicy z uwagą wysłuchali wprowadzenia pana Lysko do napisanej przez niego w języku śląskim serii „Duchy Wojny”, w tym najnowszego, ostatniego tomu traktującego o powojennej doli inwalidów wojennych, oraz do filmu „Dzieci Wehrmachtu”, który następnie został wyświetlony – relacjonuje RAŚ. Później każdy miał okazję wypowiedzieć się oraz porozmawiać z Alojzym Lysko.

Alojzy Lysko podsumował spotkanie jako jedno z najlepszym, jakie mu kiedykolwiek zorganizowano, a Ruch Autonomii Śląska zapowiada organizację kolejnych tego typu wydarzeń.

fot. B.Kacorzyk
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here