Rozkład Kolei Śląskich dostosuje się do studenta

pociag koleje slaskie
Pociąg Kolei Śląskich w Górkach Śląskich

Śląska spółka kolejowa w nowym roku w ramach swojej misji szczególną uwagę zwróci na potrzeby studentów. Przedstawiciele KŚ zapraszają 12 stycznia do Katowic na spotkanie konsultacyjne.

- reklama -

Koleje Śląskie przewożą ponad 16 mln pasażerów rocznie. Studenci i uczniowie zgodnie z informacjami przedstawionymi przez spółkę stanowią jedną trzecią pasażerów. – Ponieważ w naszym regionie jest szczególnie dużo uczelni wyższych oraz różnego typu filii i wydziałów zamiejscowych – zarówno w dużych ośrodkach miejskich, jak i w mniejszych miejscowościach – podróże studenckie w różnych kierunkach stanowią spory odsetek naszej pracy przewozowej. Nie zapominamy też o wszelkiego typu dodatkowych wyjazdach związanych z turystyką, spędzaniem wolnego czasu, różnego rodzaju juwenaliami czy innymi imprezami – mówił prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges.

W związku z powyższym wraz z nowym rokiem KŚ kłaść nacisk będzie na potrzeby żaków. W ramach współpracy z uczelniami wyższymi spółka miałaby reagować na sugestie modyfikacji rozkładów jazdy zgodnie z potrzebami studentów oraz rozwijać ofertę przewozową zsynchronizowaną z komunikacją autobusową- ze stacji kolejowej do uczelni. Spółka deklaruje otwartość na wszelkie formy współpracy z uczelniami – Tak naprawdę wiele będzie zależeć od kreatywności samych studentów oraz ich macierzystych uczelni – tłumaczył Dinges. 12 stycznia Koleje Śląskie zapraszają przedstawicieli uczelni oraz organizacji i samorządów studenckich do Katowic na pierwsze tego typu konsultacyjne spotkanie.

Obecnie spółka zapowiedziała wprowadzenie promocyjnego biletu miesięcznego za symboliczną złotówkę dla wszystkich studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia lub szkoły pomaturalnej, który będzie obowiązywał w październiku 2017 roku na przejazdy między miejscem zamieszkania a uczelnią.

oprc. /mh/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here