
Łukasz Pietrzyk, dziennikarz Polskiego Radia, opowie o podróży do Australii.
11 stycznia o godz. 17:00 w Galerii Obok (RCI przy ul. Długiej 2) odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Łukasza Pietrzyka pod nazwą „Australia jak Wrocław”. Autor opowie o swojej podróży do Australii, gdzie spędził miesiąc i zwiedził 13 tysięcy kilometrów kontynentu.
Łukasz Pietrzyk jest dziennikarzem Polskiego Radia w Warszawie. Na co dzień zajmuje się sprawami związanymi z młodymi ludźmi oraz aktywnie promuje w mediach i instytucjach kulturalnych tanie i intensywne podróżowanie. Od kilku lat wykorzystuje możliwości, jakie dają media społecznościowe oraz spotkania z podróżnikami do szerzenia wiedzy na temat podróżowania po Polsce, Europie i Świecie. Do tej pory zwiedził wzdłuż i wszerz prawie 2,5 tysiąca kilometrów Polski za 120 złotych, za 200 Euro dotarł do Hiszpanii i spełnił swoje największe marzenie, czyli odwiedził Australię.

oprac. /kp/




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







