Charile Chaplin na ekranie Przemka

0

Poczuj klimat dawnego kina. Przemko zaprasza na „Brzdąca” z muzyką na żywo.

- reklama -

Z początkiem roku raciborska publiczność będzie mogła poczuć magię kina lat dwudziestych. 28 stycznia w Kinie Przemko o godzinie 17 wyświetlony zostanie film Brzdąc w reżyserii i wykonaniu Charliego Chaplina. Do filmu na żywo zagra zespół Czerwie.

Brzdąc (1921) to niemy film opowiadający wzruszającą historię biednego szklarza i jego towarzysza: małego chłopca – podrzutka. Typowe dla Chaplina przemieszanie komedii z tragedią, sentymentalizmu z radością i wielką liczbą humorystycznych gagów.

Czerwie to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych . W Skład Grupy wchodzi obecnie 4 Muzyków – Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia – operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, Instrumenty perkusyjne, Instrumenty etniczne, bas, gitara, Mandolina, akordeon, syntezatory. Zespół znajdują się w ścisłej, polskiej czołówce grup grających “na żywo” muzykę do niemych filmów.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

oprc. /mh/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here