Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w styczniu

RCK

Wycieczka dla dzieci połączona z warsztatami astronomicznymi, warsztaty wokalne, ogólnopolski Breaking Contest, koncert kapeli Reakcja oraz film „Jarocin, po co wolność”, przedstawienie baletowe „Jezioro łabędzie”.

16 stycznia godz. 9:00
Wycieczka dla dzieci, połączona z warsztatami astronomicznymi, organizowana w ramach projektu „ALLchemia – nauka, sztuka, zabawa”
Program:
9:00 – wyjazd – parking ul. Kowalska (koło Labiryntu)
9:45 – Przyjazd do Krawarza
10:00 – 13:00 – zwiedzanie zamku i miasta, udział w warsztatach astronomicznych – wirtualna podróż w Kosmos z wykorzystaniem zdjęć, filmów i animacji komputerowej autorstwa ASTROHUNTERS oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej i Europejskiego Obserwatorium Południowego; budowanie filtrów słonecznych, nauka orientacji na niebie, poznawanie natury światła, badanie meteorytów pod mikroskopem.
13:00 – obiad
14:00 – wyjazd z Krawarza
15:00 – przyjazd do Raciborza
Zapisy przyjmujemy do 13 stycznia do godz.12.00 w Raciborskim Centrum Informacji, ul. Długa 2, nr tel.32 415 72 39, email: [email protected]
Karty uczestnictwa do pobrania w RCI, ul. Długa 2 oraz ze strony www.rck.com.pl (zakładka ALLchemia). Uczestnictwo jest bezpłatne.

- reklama -

RCK

16- 18 stycznia godz. 10:00
RCK RDK (ul. Chopina 21)
Warsztaty wokalne z Adamem Kosewskim
Zapraszamy na warsztaty wokalne dla młodzieży i dorosłych prowadzone przez Adama Kosewskiego – aranżera, kompozytora, pianistę, wokalistę, pedagoga.
Warsztaty odbędą się 16-18 stycznia w RCK RDK, przy ul. Chopina 21.
Program warsztatów obejmować będzie:
– emisję głosu – zasady poprawnej emisji, ćwiczenia dykcji, artykulacji, fonacji, ćwiczenia oddechowe;
– przygotowanie utworów wielogłosowych z gatunku muzyki rozrywkowej i gospel;
– konsultacje indywidualne – prezentacje utworów solowych, uwagi, dopracowanie szczegółów technicznych.
Koncert powarsztatowy odbędzie się 18 stycznia 2017r. o godz. 18.00.
Koszt warsztatów 30 zł.

21 stycznia godz. 16:00
RCK RDK (ul. Chopina 21)
Who is the killer? Breaking contest
Ekipa Beat Killaz oraz Raciborskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na jedyny w swoim rodzaju ogólnopolski Breaking Contest (Breakdance).
Te zawody pokażą nam, kto wjedzie CZOŁGIEM w bboy’ową scenę w 2017 r. Idea jest prosta: każdy uczestnik, widz oraz kto tylko się pojawi płaci 10 zł na zbiórkę publiczną, którą w całości zgarnia ZWYCIĘZCA zawodów.

RCK

22 stycznia godz. 17:00
RCK DK STRZECHA (ul. Londzina 38)
ROCK UP: koncert kapeli Reakcja oraz film „Jarocin, po co wolność”
– Serwujemy kolejną dawkę buntu z cyklu RoCK UP! Tym razem w wyjątkowej, punkowej odsłonie proponujemy Wam nie tylko dobrą muzykę. Już 22 stycznia w Kinie Przemko w RCK DK „Strzecha” lecimy z filmem „Jarocin, po co wolność”, a zaraz po nim koncert punk rockowej kapeli Reakcja, idealnie wpisującej się w jarociński klimat – zachęcają organizatorzy do udziału.
Wstęp wolny

RCK

28 stycznia godz. 17:00
RCK DK STRZECHA (ul. Londzina 38)
Film „Brzdąc” z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie
„Brzdąc” to jeden z najwybitniejszych filmów Chaplina – reżysera i aktora. Wzruszająca historia biednego szklarza i jego towarzysza: małego chłopca – podrzutka. Typowe dla Chaplina przemieszanie komedii z tragedią, sentymentalizmu z radością i wielką liczbą humorystycznych gagów. W Kinie Przemko proponujemy ten wyjątkowy, niemy film z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie. Zespół Czerwie to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych.
Wstęp wolny

29 stycznia godz. 16:00
RCK RDK (ul. Chopina 21)
„Jezioro łabędzie” w wykonaniu Artystycznej Szkoły Podstawowej im. P.J. Vejvanovskiego w Hlučínie
„Jezioro łabędzie” to najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego, a jednocześnie piękna baśń o walce dobra ze złem. Historia pięknej Odetty, księżniczki zaklętej w łabędzia przez złego czarownika Rotbarta. Książę Zygfryd zakochuje się w łabędziu, chce wyzwolić Odettę od zaklęcia i przywrócić ją do świata ludzi. Propozycja baletu to spektakl dla całej rodziny.
Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronie www.rck.com.pl.
Honorowane karty „ SENIOR 6O +” oraz „RODZINA +”.

RCK

Repertuar dostępny na stronie internetowej RCK – http://www.rck.com.pl/n/site/start.html

RCK zaprasza też na swój profil na Facebooku

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here