Firma z Raciborza nagrodzona przez WFOŚiGW [ZDJĘCIA]

Statuetki EkoKArlik

Firma SUNEX S.A. znalazła się w gronie laureatów drugiej edycji konkursu EkoKarlik.

- reklama -

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach po raz drugi nagrodził firmy i samorządy, które dbając o własny rozwój, troszczą się jednocześnie o ochronę środowiska. Wręczenie pamiątkowych statuetek i tytułu „EkoKarlik” odbyło się 10 stycznia br. Wśród wyróżnionych podmiotów znalazła się również raciborska firma SUNEX S.A., która zajmuje się produkcją kolektorów słonecznych, pomp ciepła, termosyfonów i innych rozwiązań wykorzystujących odnawialne źródła energii.
Konkurs organizowany przez katowicki WFOŚiGW jest kierowany do właścicieli przedsiębiorstw, spółdzielni oraz jednostek samorządu terytorialnego i gospodarczego działających na terenie województwa śląskiego. Warunkiem udziału w konkursie jest prowadzenie działań na rzecz ochrony środowiska, kierowanie się etyką ekologiczną czy stosowanie różnorodnych rozwiązań proekologicznych. Oprócz tego kandydat do tytułu „EkoKarlika” powinien wywiązywać się z obowiązku uiszczania opłat za gospodarcze korzystanie ze środowiska i opłat eksploatacyjnych, realizować inwestycje ekologiczne, podejmować działania edukacyjne w swojej firmie lub jednostce i jej otoczeniu oraz wykazać, że nie zostały nań nałożone kary z tytułu naruszenia wymogów ochrony środowiska.
W regulaminie konkursu nie przewidziano nagród finansowych, ale zwycięzcy mogą posługiwać się zdobytym tytułem oraz logo podczas kampanii promocyjnych.
Oprócz firmy SUNEX S.A. WFOŚiGW nagrodził gminy Tworóg i Chybie, Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A. z siedzibą w Jastrzębiu – Zdroju, Regionalną Izbę Przemysłowo – Handlową w Gliwicach, Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.,  Zakład Budynków Miejskich Sp. z o.o. z siedzibą w Bytomiu i  Górniczą Spółdzielnię Mieszkaniową „LUIZA” z siedzibą w Zabrzu.

wfosigw katowice

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:ekologia portal

/kc/
fot. WFOŚiGW w Katowicach

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here