Integracja młodych przedsiębiorców [ZDJĘCIA]

Uczestnicy programu „Lokale na Start” oraz oraz finaliści „Konkursu na Najlepszy Biznesplan” wzięli udział w spotkaniu integracyjnym.

- reklama -

Celem spotkania, które miało miejsce 9 stycznia była integracja z firmami korzystającymi z programu „Lokale na start” oraz finalistami „Konkursu na Najlepszy Biznesplan”. Podczas spotkania zostały przedstawione działania na rok 2017, z których mogą korzystać przedsiębiorcy. W spotkaniu wzięli również udział m.in. Z-ca Prezydenta Miasta Racibórz Irena Żylak, Kierownik Referatu ds. Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestora Anna Kobierska – Mróz, Dyrektor PUP Mirosław Ruszkiewicz, przedstawicielka Funduszu Górnośląskiego Iwona Czaplikowska oraz koordynator Inkubatora Przedsiębiorczości w Raciborzu Radosław Knesz.

Program „Lokale na Start” polega na przyznawaniu przedsiębiorcom (prowadzącym działalność gospodarczą przez okres maksymalnie do 3 lat) lokali bez opłat czynszowych w Ośrodku Współpracy Gospodarczej (na okres 18 miesięcy) oraz lokali poza Ośrodkiem (wymagających remontu) będących w zasobie Miasta Racibórz. Wdrażanie Programu rozpoczęto w grudniu 2015 r.

Miasto udostępniło w programie w sumie 22 lokale (w tym 5 lokali w Ośrodku Współpracy Gospodarczej i 17 lokali na terenie miasta). W ciągu kilku miesięcy realizacji programu Miasto wynajęło 19 lokali (co stanowi ponad 90% wszystkich lokali). 76% podmiotów, które wynajęły lokale w ramach programu to nowo utworzone biznesy. Dzięki współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy ponad połowa firm (58%), którym udostępniono lokale powstała przy wsparciu funduszy zewnętrznych (dotacje na założenie działalności gospodarczej).

oprc. /mh/

źródło: Przedsiębiorczy Racibórz

Zdjęcia: Przedsiębiorczy Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here