Nowa ordynacja wyborcza wg PiS. Koniec prezydenta Lenka?

Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany w ordynacji wyborczej od przyszłorocznych wyborów samorządowych. Sprawdź co to oznacza. 

- reklama -

Prezes Prawa i Sprawiedliwościowi w programie „Sprawa polityczna” na antenie TVP Szczecin zapowiedział zmianę ordynacji wyborczej. Jarosław Kaczyński stwierdził, że społeczeństwo oczekuje wprowadzenia zasady kadencyjności wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zgodnie z zamysłem samorządowcy nie będę mogli sprawować władzy więcej niż dwie kadencje. Zasada ta dotyczyć ma również minionych kadencji, a prezes PiS przyznaje, że chciałby aby nowe przepisy zafunkcjonowały od przyszłorocznych wyborów samorządowych.

Jeśli więc sejm wyrazi taką wolę oznaczać to będzie, że kolejny raz o urząd nie mogliby ubiegać się prezydent Raciborza Mirosław Lenk czy jeden z rekordzistów, wieloletni prezydent Gliwic- Zygmunt Frankiewicz sprawujący władzę od siedmiu kadencji.

Innym pomysłem obozu rządzącego na usprawnienie transparentności wyborów samorządowych miałby być przezroczyste urny, kamery oraz transmisja online w lokalach wyborczych.

/mh/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here