Robotyka i Disney w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

ferie z biblioteka raciborz

Prawdziwym przebojem tegorocznych ferii z biblioteką są warsztaty robotyki LEGO oraz modelowania przestrzennego i druku 3D.

W bibliotece trwają zajęcia w ramach ferii zimowych. Sporym zainteresowaniem cieszą się warsztaty robotyki LEGO oraz modelowania przestrzennego i druku 3D, które prowadzą instruktorzy z firmy AKTIN. Jednak głównym tematem jest Baśniowy Świat Walta Disneya. Pierwszymi bohaterami spotkań byli Myszka Miki i Dory, a ich uczestnicy wykonali m.in. Aleję Gwiazd Walta Disney czy dno oceanu z wykorzystaniem techniki origami, kirigami i przy użyciu drucików kreatywnych. Dzieci miały również okazję obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą Waltowi Disneyowi.

- reklama -

Jak informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP, to dopiero początek disney’owskiej przygody w bibliotece. Bezpłatne zajęcia animacyjne przy ul. Kasprowicza 12 będą się odbywały codziennie, od poniedziałku do piątku, w godz. 11:00-14:00. W ich ramach dzieci będą mogły m.in. zaprojektować stroje dla księżniczek, odwiedzić dżunglę pełną barwnych zwierząt i zaprzyjaźnić się z dinozaurami. Zorganizowane zostaną również wycieczki: do Teatru Bagatela w Krakowie na spektakl „O krasnoludkach, gąskach i sierotce Marysi” i na wystawę klocków LEGO do Gliwic. Zaplanowano też spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką oraz Bal na Zamku Disneya, czyli finałowe spotkanie na zakończenie Ferii z biblioteką. Dzieci i młodzież mogą jeszcze się zapisywać na bezpłatne warsztaty z rysownikiem Szymonem Telukiem poświęconych postaciom z baśni Disneya, które odbędę się 23 stycznia. Zapisy w bibliotece lub pod nr tel. 32 415 35 88.

Do wspólnego odkrywania baśniowego świata Walta Disneya zapraszają także filie biblioteczne w dzielnicach: Studzienna, Ostróg, Ocice, Płonia, Brzezie, Markowice i przy ul. Żorskiej.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

fot. MiPBP w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here