Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu ratują dzieci w Afryce!

0

W Szkole Podstawowej nr 18 uzbierano 1435 zł w ramach akcji UNICEF.

- reklama -

„Wszystkie kolory świata” to globalna akcja UNICEF, która już po raz czwarty jest realizowana w polskich szkołach. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie zaprojektowali i uszyli z pomocą rodziców szmaciane laleczki. Każda z nich miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi.

W czasie tegorocznych szkolnych Jasełek odbyła się wystawa laleczek. Na ten dzień dzieci zaprosiły do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce przekazując na ten cel darowiznę.

W tym roku pomoc polskich uczniów kierowana jest do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra. „Wszystkie Kolory Świata” są częścią ogólnopolskiej kampanii UNICEF „Uratuj dziecko w Afryce”. Więcej informacji: www.unicef.pl/afryka Poprzez udział naszej szkoły w akcji UNICEF, chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. W szkole została przeprowadzona szeroka akcja informacyjna dla uczniów i ich rodziców o katastrofalnej sytuacji humanitarnej panującej w Angoli i celu akcji „Uratuj dziecko w Afryce”.

Poprzednie trzy edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas w akcji uczestniczyło ponad 2000 placówek z Polski. Dzięki zaangażowaniu całych społeczności lokalnych udało się pozyskać prawie 2 miliony złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone, Czadzie i Sudanie Południowym. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci. W czasie tegorocznej akcji w naszej szkole udało się zebrać kwotę 1435 zł.

Autor: SP nr18

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here