Wernisaż wystawy Bolesława Stachowa „Miejsce na ziemi” [ZDJĘCIA]

boleslaw stachow miejsce na ziemi rck

Wystawa fotografii Bolesława Stachowa pokazuje Racibórz i jego mieszkańców w różnych odsłonach.

W Raciborskim Centrum Kultury można oglądać wystawę fotografii Bolesława Stachowa pod nazwą „Miejsce na ziemi”. Kilkadziesiąt prac przedstawia zarówno znane wszystkim miejsca w Raciborzu, jak parki czy kamieniczki, ale i pokazuje miasto z nietypowej strony. Na zdjęciach można również znaleźć osoby związane z Raciborzem, jak Paweł Kowol czy Jerzy Dębina.

- reklama -

26 stycznia w Galerii Obok przy ulicy Długiej 2 odbędzie się spotkanie autorskie Bolesława Stachowa. Tam zaprezentowane zostaną mniejsze formaty wystawy.

Bolesław Stachow to artysta fotografik, który od 55 lat mieszka i pracuje w Raciborzu. Od 1974 roku należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest autorem oryginalnej teorii fotografii jako języka obrazowego. Jego prace inicjowały ogólnopolskie sympozja fotograficzne: „Problem języka fotografii” oraz  „Obraz i słowo”. Jego sylwetka została umieszczona w „Międzynarodowej encyklopedii fotografów”, „Antologii fotografii polskiej” i „Mistrzach polskiego pejzażu”. Jest autorem wielu albumów fotograficznych o Raciborzu. Ostatnie jego wystawy to „Ludzie z Almanachu”, „Od konceptualizmu do postmodernizmu”,  „Wiersze obrazami zapisane”, „Arka Bożek – największy polityk Ziemi Raciborskiej” oraz „Czas przeszły powracający”.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here