Szybciej i wygodniej koleją z Nędzy do Rybnika

2
koleje slaskie nedza wies en57

Zwiększenie prędkości pociągów do 100 km/h, nowe perony i wyremontowane przejazdy – taki będzie efekt prac na liniach kolejowych na odcinku Chybie–Żory–Rybnik–Nędza/Turze.

W piątek na dworcu PKP w Rybniku podpisano umowę dotyczącą rewitalizacji linii kolejowych na odcinku Chybie–Żory–Rybnik–Nędza/Turze. Trakcja PRKiI, która jest liderem konsorcjum, wykona prace o wartości ponad 370 mln zł.

- reklama -

Wyremontowany zostanie odcinek o długości ok. 60 km – po zakończeniu prac pociągi pojadą tędy 100 km/h. Oprócz tego zwiększy się komfort pasażerów korzystających ze stacji i przystanków. Wyremontowane zostaną w różnym stopniu stacje Nędza, Sumina, Rybnik, Rybnik Gotartowice i Żory oraz przystanki: Nędza Wieś, Szymocice, Górki Śląskie, Szczejkowice i Rybnik Piaski. Znajdą się na nich wiaty oraz nowe oświetlenie, nagłośnienie i system oznakowania. Oprócz tego perony będą wyższe i dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Prace obejmą 91 mostów, wiaduktów i przepustów. Ponadto przebudowane zostaną przejazdy kolejowo-drogowe i pojawi się na nich monitoring. W niektórych miejscach postawione zostaną ekrany akustyczne. Modernizację przejdą urządzenia sterowania ruchem, a rozjazdy będą wyposażone w elektryczne ogrzewanie do usuwania śniegu i lodu.

Od momentu podpisania umowy wykonawca ma 30 miesięcy na wykonanie zadania.

oprac. /kp/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here