Szkolenie dla rolników. Jak dbać o pszczoły?

Szkolenie dla rolników

Podczas spotkania w Nędzy Agnieszka Plaskacz z placówki terenowej KRUS w Raciborzu mówiła m.in. o karach dla rolników za opryskiwanie pól bez przestrzegania zasad, które chronią pszczoły.

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Raciborzu zorganizował w Nędzy szkolenie dla rolników. Podczas którego mówiono m.in. o bezpieczeństwie w rolnictwie, premiach dla początkujących rolników, ale też o nowościach w ubezpieczeniach w KRUS i ochronie pszczół.

- reklama -

Szkolenie dla rolników

– Chodzi o to, by stosować środki, które są dopuszczone do obrotu, kierować się wytycznymi zawartymi na etykietach, przestrzegać okresów prewencji, wykonywać opryski wieczorem, już po oblocie owadów, zachowywać stosowne odległości od pasiek, stosować niechemiczne środki ochrony roślin, ale też informować pszczelarzy o planowanych opryskach, by mogli się zabezpieczyć – wyjaśniała Agnieszka Plaskacz. – Kto stosuje środek ochrony roślin stwarzający zagrożenie dla życia, zdrowia ludzi, zwierząt lub dla środowiska, podlega karze grzywny – dodała Agnieszka Plaskacz.

Fot. UG Nędza

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here