Pisarka Beata Ostrowicka gościła w bibliotece [ZDJĘCIA]

Beata Ostrowicka

Autorka książek dla dzieci i młodzieży podczas spotkania opowiedziała o sobie, przeczytała opowiadanie i zachęciła do dyskusji o przyjaźni.

Jedną z atrakcji, którą przygotowała raciborska biblioteka było spotkanie autorskie z pisarką Beatą Ostrowicką, autorką książek dla dzieci i młodzieży. – Utwory Beaty Ostrowickiej zwracają uwagę żywą akcją, ciekawą intrygą i humorem. Takie też było spotkanie w bibliotece! Pisarka znana czytelnikom „Misia” i „Świerszczyka” spotkała się z dziećmi, aby z pasją opowiedzieć o sobie i swojej twórczości. Dzieci dowiedziały się m.in. jak powstaje książka – skąd biorą się pomysły, tematy czy bohaterowie i jaką drogę pokonuje książka, zanim trafia w ręce czytelnika. Uczestnicy spotkania mieli także okazję wcielić się w rolę pisarza i wymyślić opowieść, której głównym bohaterem była kudłata maskotka przywieziona przez pisarkę – opowiada jedna z uczestniczek spotkania.

- reklama -

Na zakończenie spotkania pisarka przeczytała opowiadanie o „kotopsie” ze zbioru „Franuś, gdzie ty masz głowę”, czym wywołała ogólna dyskusję na temat prawdziwej przyjaźni, tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie. Nie zabrakło również pamiątkowych autografów.

Fot. MiPBP Racibórz

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here