„Dyplomy 2016” – wystawa absolwentów edukacji artystycznej na zamku

Dyplomy PWSZ Racibórz Zamek

W piątek, 3 lutego, o godz. 15.00 odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Dyplomy 2016” absolwentów PWSZ w Raciborzu oraz PWSZ w Nowym Sączu.

Jak mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu – Wystawa „Dyplomy 2016” – to wyróżnione prace siedmiu absolwentów Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych PWSZ w Raciborzu oraz PWSZ w Nowym Sączu. Na wystawie zobaczymy prace: Moniki Bugli, Małgorzaty Kossakowskiej, Alicji Świerczyńskiej, Doroty Kondoł, Małgorzaty Piątkowskiej, Wandy Zaremby oraz Jakuba Anzela. Kuratorami wystawy są: dr hab. Franciszek Nieć, prof. PWSZ w Raciborzu i dr hab. Marek Szymański, prof. PWSZ w Nowym Sączu.

dyplomy wystawa Racibórz PWSZ

Monika Bugla – absolwentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych w specjalności: techniki malarskie i projektowanie witrażu na PWSZ w Raciborzu. Studentka projektowania graficznego na ASP w Katowicach. Uczestniczka kilkunastu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Zdobywczyni Grand Prix w II Międzynarodowym Biennale Fotografii Szkół Plastycznych: „Twórczość Młodych – Odbicie Istnienia 2011” w Gdyni. Praca dyplomowa: „Sensualna cielesność. Trzy równoległe cykle prac: malarski, graficzny i kreowany w warsztacie szkła artystycznego”. Promotor: prof. Kazimierz Cieślik, Recenzent: dr hab. Kazimierz Frączek, prof. PWSZ w Raciborzu.

Małgorzata Kossakowska – absolwentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych w specjalności: cyfrowa kreacja obrazu na PWSZ w Nowym Sączu. Fotograf, stylista, grafik. Inspiruje się twórczością słynnych malarzy oraz wydarzeniami z własnego życia, pisze swój pamiętnik fotografią. Praca dyplomowa: „Skorupa – portret psychologiczny człowieka współczesnego”. Promotor: prof. Krzysztof Tomalski, Recenzent: dr hab. Grzegorz Sztwiertnia, prof. PWSZ w Nowym Sączu.

Alicja Świerczyńska – absolwentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na PWSZ w Raciborzu. Obecnie studentka grafiki na krakowskim UP. Fotograf. Od 2013 roku związana ze Studenckim Kołem Naukowym Fotografii Artystycznej FOTON przy PWSZ w Raciborzu. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych. W swoich pracach zestawia m. in. nieprzewidywalność materii z kruchością ludzkiego życia oraz przypadku, które nim rządzi. Praca dyplomowa: „Kruchość życia – cykl portretów fotograficznych”. Promotor: dr Gabriela Habrom-Rokosz, Recenzent: dr hab. Franciszek Nieć, prof. PWSZ w Raciborzu.

Dorota Kondoł – absolwentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych w specjalności: techniki malarskie i projektowanie witrażu na PWSZ w Raciborzu. Praca dyplomowa: „Dyskretna eschatologia. Cykl obrazów ukazujących realia zakładu pogrzebowego bez eksponowania jego roli”. Promotor: prof. Kazimierz Cieślik, Recenzent: dr hab. Kazimierz Frączek, prof. PWSZ w Raciborzu.

Małgorzata Piątkowska – absolwentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na PWSZ w Nowym Sączu. Obecnie prowadzi Galerię Sztuki „Siedlisko” przy Krynickim Centrum Kultury. Praca dyplomowa: „Las”. Promotor: prof. Andrzej Szarek, Recenzent: dr hab. Karol Gąsienica-Szostak, prof. PWSZ w Nowym Sączu.

Wanda Zaremba – absolwentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na PWSZ w Nowym Sączu. Dyplom stał się dla niej okazją do eksperymentów artystycznych, a także korzystania w pracach niekonwencjonalnych technik i materiałów. Praca dyplomowa: „Mikroświaty”. Promotor: Krzysztof Tomalski, Recenzent: dr hab. Grzegorz Sztwiertnia, prof. PWSZ w Nowym Sączu.

Jakub Anzel – absolwent Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych w specjalności: cyfrowa kreacja obrazu na PWSZ w Nowym Sączu. Autor projektów graficznych, multimedialnych i internetowych. W jednej z prac wykorzystał sto sześć kwadratowych ruchomych elementów: części wprawiane w ruch przez odbiorcę – stają się i jego dziełem. Praca dyplomowa: „Pola”. Promotor: prof. Andrzej Szarek, Recenzent: Grzegorz Sztwiertnia, prof. PWSZ w Nowym Sączu.

Wystawę na zamku będzie można oglądać codziennie do 24 lutego – od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00 a w weekendy od 10.00 do 18.00. Wstęp po wykupieniu biletu w Punkcie Informacji Turystycznej – parter (budynek bramny). Zwiedzanie co pełną godzinę z przewodnikiem. Zainteresowane grupy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny +48 32 700 60 52 lub e-mailowy: [email protected]

oprac. /j/

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here