Dzieci z Nędzy napisały i nagrały opowiadanie [ZDJĘCIA]

gminne centrum kultury nedza

Efektem feryjnych zajęć w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy jest opowiadanie, które wspólnymi siłami napisali uczestnicy.

„Dawno, dawno temu, a dokładniej w zeszłym roku lub jeszcze dawniej może, w uroczej miejscowości o nazwie Nędza, przy ulicy Ogórkowej 5, mieszkała ośmioletnia dziewczynka o imieniu Helcia” – tak rozpoczyna się opowiadanie, które napisali uczestnicy zajęć z pisania bajek. Odbyły się one w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy. – Warsztaty koncentrowały się nie tylko wokół pisania, ale przede wszystkim złożyły się na nie różnorakie ćwiczenia rozwijające wyobraźnię, empatię, oczywiście poszerzaliśmy też słownictwo – mówi Kamila Besz, która czuwała nad pracą młodych pisarzy.

- reklama -

Pisanie trwało trzy dni i uczestniczyło w nim 17 osób od 6 do 15 roku życia. Efektem jest opowiadanie „O Helci, która tupała nóżkami”. Historia odzwierciedla to, jak postrzegają świat nie tylko dzieci, ale i młodzież. – Mnie osobiście zależało, aby stworzona przez nas opowieść nie była dosłowna, aby pozostawiła czytelnika do końca w sferze niepewności, stąd nie jest wyłuszczone wprost, kto uratował Helcię i czy cała przygoda wydarzyła się naprawdę, czy był to tylko sen – tłumaczy Kamila Besz.

Opowiadanie zostało następnie nagrane i złożone, a całość wzbogacono ścieżką muzyczną. Można je przeczytać tutaj lub wysłuchać:

fot. GCK w Nędzy
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here