Akademia Fitness świętowała czwarte urodziny [ZDJĘCIA]

Akademia Fitness

200 klubowiczów bawiło się podczas 4. urodzin Akademii Fitness. Na gości czekały m.in. darmowe zajęcia, konkursy, a także urodzinowy tort i zabawa.

Akademia Fitness ma już cztery lata. Z tej okazji przygotowano bezpłatne specjalne zajęcia grupowe, takie jak: Aktywni 50+, TRX, TBC, Deep Work, Brzuchomania, Zdrowy Kręgosłup, Joga, Latino Dance, czy też Functional Floor.

- reklama -

– Na co dzień z naszych zajęć korzystają zarówno osoby starsze, które preferują ćwiczenia rozciągające, jak i młodsze; wybierające bardziej intensywne treningi, skoncentrowane na spalaniu kalorii. Poprzez darmowe zajęcia, chcemy umożliwić zainteresowanym odkrywanie nowych form aktywności. Dzięki nim każdy może przekonać się jak w praktyce wyglądają treningi i znaleźć propozycję idealną dla siebie – podkreśla Joanna Armatys, właścicielka Akademii Fitness.

W zajęciach uczesnticzyło sporo klubowiczów, ale i nowych osób, które mogły przekonać się, czy dane zajęcia są dla nich. – Na treningi przychodzę od 1,5 roku, korzystam zwłaszcza z zajęć Fat Burning. Dziś wzięłam udział w ćwiczeniach Fit Mix oraz TBC i jestem nimi zauroczona. Cieszę się, że poznałam coś nowego – mówi Kasia, jedna z uczestniczek zajęć.

Dla gości przygotowano też wykład fizjoterapeutki Agata Szczepaniak. – Problematyką dzisiejszego spotkania było rozejście się mięśni prostych brzucha, które dotyka głównie kobiet w ciąży i po porodach, ale również otyłych lub źle trenujących mężczyzn. Temat jest bardzo modny i na czasie, wszyscy dbają o swoje brzuchy, niestety często nieumiejętnie. Najważniejszy jest dobór indywidualnej terapii, dlatego zachęcam serdecznie do korzystania z wiedzy i doświadczenia dyplomowanych fizjoterapeutów – mówiła Agata Szczepaniak specjalizująca się w fizjoterapii uroginekologicznej.

Dodatkowo można było zjeść zdrowe przekąski, a także napić się kawy, herbaty. Dla uczestników przygotowano też bony na sałatki i desery przygotowane przez Ekobistro „BeFit” oraz kupony zniżkowe na odzież Feel Joy.

– Jak ten czas szybko leci! Jeszcze niedawno przygotowywaliśmy się do otwarcia klubu, a dzisiaj obchodzimy już 4. urodziny – przyznaje z uśmiechem Marek Armatys, właściciel Akademii Fitness. Już po pierwszym roku działalności klub „powiększył się” o drugą salę, a obecnie zajęcia odbywają się w trzech salach, do dyspozycji jest także Strefa Treningu Zintegrowanego.

Klubowicze udowodnili, że są jak jedna wielka rodzina. – Jesteśmy jak wielka rodzina; motywujemy innych do aktywności fizycznej i zmiany trybu życia, a uczestnicy zajęć inspirują nas do dalszego rozwoju. Z myślą o nich dbamy zarówno o najlepsze wyposażenie, ale i atmosferę sprzyjającą ćwiczeniom. Robimy wszystko, aby każdy czuł się u nas dobrze i wychodził z klubu naładowany pozytywną energią – podkreśla Marek Armatys. – Bez Klubowiczów i naszego zespołu instruktorów nie byłoby Akademii, dlatego bardzo dziękujemy wszystkim za kolejny wspólny rok, wszystkie dobre słowa i urodzinowe życzenia. Mamy nadzieję, że kolejną rocznicę działalności będziemy świętować w równie licznym gronie – dodaje Joanna Armatys.

– Dziękujemy ZWiK Racibórz, Ekobistro „BeFit”, Feel Joy oraz Restauracji NOWA 5 za udział i wsparcie naszej urodzinowej imprezy – mówią właściciele Akademii Fitness.

– To najlepszy klub fitness w Raciborzu – podsumowuje jedna z uczestniczek urodzinowych zajęć. Choć Klubowiczów różni wiele (choćby wiek, czy preferowana forma zajęć), wszyscy podkreślają, że właścicielom Akademii Fitness udało się stworzyć w klubie świetną, rodzinną atmosferę. – Czuję się tu dobrze. Wiem, że jestem mile widziana, ćwiczę w gronie życzliwych osób, z którymi miło spędzam czas. Po zajęciach mogę zostać, napić się kawy i zawrzeć nowe znajomości – wylicza klubowiczka uczęszczająca regularnie na zajęcia Aktywni 50+.

– Do Akademii Fitness chodzę regularnie od dwóch lat, bardzo podoba mi się rodzinna atmosfera, która tutaj panuje. Właściciele i cała kadra dbają, aby każdy klubowicz dobrze się tutaj czuł, zachęcają nas i motywują. Podobają mi się również inicjatywy Akademii – takie jak urodziny, mikołajki, czy zbiórka na dom dziecka – one sprawiają, że jeszcze chętniej tu przychodzę – podkreśla Marta.

– Biorę udział w programie „Postanowienia Noworoczne”, a to zobowiązuje. Ćwiczę regularnie, przychodzę na TRX, trening metaboliczny i obwodowy, a dziś byłam też na Jodze. Podoba mi się atmosfera i to, że często są organizowane wydarzenia specjalne, takie jak dzisiejsze urodziny. Obsługa jest rewelacyjna; uśmiechnięta i kompetentna; jestem zawsze informowana o zmianach i nowościach. Przychodzę tu z przyjemnością – podkreśla Jola.

Beata ćwiczy od kwietnia ubiegłego roku. – Zmobilizowała mnie moja córka Aleksandra, zachęcona pozytywnymi opiniami koleżanki, która na zajęcia przychodziła z mamą. Przyznam, że początkowo byłam sceptyczna; obawiałam się czy pogodzimy nasze obowiązki z treningami. Rozpoczęłyśmy od wspólnych ćwiczeń Zdrowy Kręgosłup, byłyśmy także na Pilatesie, co więcej zaangażowałyśmy do treningów też mojego męża Pawła. Teraz Akademia jest naszą drugą rodziną i drugim domem. Nie tylko godzimy zajęcia z obowiązkami, ale stawiamy ćwiczenia na pierwszym miejscu. Wszyscy moi znajomi już tu chodzą, staramy się wspólnie mobilizować, zachęcam innych do dbania o siebie i swoją kondycję. Szefostwo i kadra są kapitalni, stwarzają super atmosferę – zapewnia klubowiczka.

– Do Akademii przychodzę od jesieni, ćwiczę trzy razy w tygodniu. Rozpoczynałam od zajęć Zdrowy Kręgosłup, stopniowo zaczęłam brać udział w innych, bardziej wymagających, obecnie jest to Trening Martaboliczny. Bardzo polecam zajęcia! Kadra jest bardzo miła, instruktorzy dbają, żebyśmy poprawnie wykonywali ćwiczenia i troszczą się o nas, a po zajęciach możemy wspólnie napić się kawy. Z okazji urodzin życzę Akademii dalszego rozwoju, sukcesów i pomyślności – mówi Alina.

Niemal nieprzerwanie od samego początku do Akademii przychodzi Ania. – Chodzę na trening metaboliczny, TBC, dziś byłam też na Jodze. Interesuję się dietetyką, a ćwiczenia fizyczne idą z nią w parze. Akademii życzę jeszcze większej liczby regularnie ćwiczących osób i żeby się nie zmieniała – mówi jedna z uczestniczek porannych zajęć.

Karol wraz z żoną ćwiczą w Akademii od trzech lat. – Najbardziej odpowiadają mi treningi metaboliczny i obwodowy. Zanim się na nie zdecydowałem, sprawdziłem także inne zajęcia, te są dla mnie najlepsze i co równie ważne – odbywają się w dogodnych dla mnie porach. Akademii życzę kolejnych wspaniałych lat. Patrząc na dzisiejszą frekwencję i liczbę osób ćwiczących w tygodniu, można tylko życzyć, aby ta tendencja się utrzymywała, a nawet jeszcze wzrosła – mówi klubowicz.

Wieczorem dla gości przygotowano After Party. Nie zabrakło „Sto lat” dla całego zespołu Akademii Fitness, upominków od klubowiczów, a także okazałego tortu.

Spotkanie było także okazją do podsumowania minionego roku. Najbardziej zaangażowani członkowie społeczności Akademii otrzymali upominki i specjalne karty członkowskie. Niespodzianki dla ćwiczących przygotowała także Restauracja NOWA 5 oferująca całodzienne posiłki dietetyczne.

Podczas jubileuszu zakończono jedno z charytatywnych przedsięwzięć. W ramach akcji „Zakrętki dla Kuby” klubowicze zebrali 165 kg zakrętek; dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rehabilitację młodego Raciborzanina chorującego na mózgowe porażenie dziecięce. – Jesteśmy dumni, że wspólnie możemy pomagać innym. Raz jeszcze bardzo dziękujemy wszystkim Klubowiczom za zaangażowanie i za to, że są z nami – cieszą się właściciele Akademii Fitness.

Fot. Akademia Fitness

 oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here