Czy Unia pozostanie w walce o mistrzostwo Polski?

unia raciborz klz

W środę okaże się, czy MKZ Unia Racibórz ciągle będzie miała szansę na zdobycie mistrzostwa Polski. Liderowi z Piotrkowa Trybunalskiego do zwycięstwa w lidze wystarczy jedna wygrana.

W najbliższą środę odbędzie się przedostatnia kolejka Krajowej Ligi Zapaśniczej. Jedyną drużyną, która wygrała wszystkie dotychczasowe spotkania, jest AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski. Wiceliderem jest Unia Racibórz z sześcioma zwycięstwami, jednym remisem i jedną porażką na koncie. Zespoły dzieli w tabeli pięć punktów i jeśli drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego wygra środowe spotkanie, zostanie mistrzem KLZ.

- reklama -

AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski zmierzy się u siebie z AZS AWF Warszawa, przedostatnią drużyną w tabeli. Trener gospodarzy, Michał Jaworski, podkreśla, że mimo to wynik nie jest przesądzony. – Nie rozdają medali przed meczem, a AZS AWF ma kilkoro nieprzewidywalnych zawodników, którzy potrafią punktować. Znaczenie ma też fakt, że to czwarte spotkanie ligowe i zawodnicy odczuwają trudy ligowych pojedynków – mówi. W jego zespole zabraknie tylko Taybe Jusein, dwukrotnej wicemistrzyni świata, poza tym wystąpią najlepsi zawodnicy. Z kolei warszawska drużyna świetnie sobie poradziła w dwóch ostatnich kolejkach. Najpierw zremisowała z Unią, a potem była blisko powtórzenia takiego wyniku w spotkaniu z Grunwaldem Poznań. Transmisja meczu AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski z AZS AWF Warszawa na żywo w TVP Sport od godz. 17:55.

16 lutego o godz. 18:00 zapaśnicy Unii zmierzą się na wyjeździe z WZS WKS Grunwald Poznań. Zapowiada się bardzo wyrównany pojedynek. W drużynie z Poznania, która w tabeli traci do raciborzan cztery punkty, występują doświadczeni zawodnicy i olimpijczycy, na czele z Moniką Michalik, brązową medalistką igrzysk w Rio. Siłą Unii jest przede wszystkim styl klasyczny. Mecz będzie można śledzić na żywo w internecie – na Sport Zona i KLZ TV.

W trzecim meczu AZ Supra Brokers Wrocław zmierzy się z AKS-em Białogard. Początek o godz. 17:00.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here